Emajõe Suveteatris etendub ajatu tuhkatriinulugu

Kultuuritoimetus
Copy
Kadri klassipilt.
Kadri klassipilt. Foto: Emajõe Suveteater

Emajõe Suveteater toob oma 23. hooajal lavale tõelise tuhkatriinuloo. Muusikaline suvelavastus «Kadri» tähistab Silvia Rannamaa ajatu väärtusega, paljusid põlvkondi vaimustanud noortejutustuse esmailmumise 60. aastapäeva ja kirjaniku 101. sünniaastapäeva.

«Kadri» on lugu eneseleidmisest, muutumisest inetust pardipojast unistuste luigeks, hallist hiirekesest printsessiks. Lavastus jutustab paljudele tuttavaks ja omaks saanud loo teismelisest Kadrist, kes otsib väljapääsu alaväärsusest, kiusamisest, kehvadest oludest ning igatseb oma kaotatud vanemate armastust ja hoolitsust. 

Põlvkonnad - sõjajärgne ja stagnatsiooniaegne, võitjate ja lumehelbekeste,  X, Y ja Z - kõik nad vahetuvad, kuid noore inimese armumised ja pettumused, unistused ja püüdlused, rõõmud ja mured, võidud ning kaotused on ikka endised. «Kadri» on kauneim näide sellest, et «naerata ometi, ja maailm naeratab sulle vastu».

Mängivad Leila Säälik, Marika Barabanštšikova, Külliki Saldre, Riho Kütsar ja teised. Etenduse lavastaja on Andres Dvinjaninov, dramaturg Aidi Vallik, muusikalise seade on loonud Toomas Lunge. 

Esietendus toimub 27. juulil 2019, Staadioni 48 hoovis Tartus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles