L, 30.09.2023

Metsatöll ja PPA orkester annavad ühiskontserdi Maarjamäe lossipargis

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Metsatöll.
Metsatöll. Foto: Elmo Riig / Sakala

19. augustil kell 21 kohtuvad Maarjamäe lossipargis ansambel Metsatöll ning Politsei- ja Piirivalveameti orkester, et anda Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval suurejooneline kontsert «Pasunakooris näeme, Metsatöll!». Kollektiivid esinevad üheskoos avalikkusele esmakordselt.

«Puhkpilliga sobib igasugune muusika kokku,» arvab Lauri Õunapuu Metsatöllust. «Meie pillid tuleb muidugi ümber häälestada, arvestades pasunate omapära. Seaded on valmis tehtud ja kõlavad vägevalt. Mõnda oma bändi laulu kuuled uues seades nagu esimest korda.»

Seaded tegi helilooja Kristo Matson, kes pidi laveerima erinevate stiilide ja võtete vahel. «Näiteks laulu «Lahinguväljal näeme, raisk» muusikaline struktuur on üpris keerukas, mis oli mulle päris paras pähkel. Ansambel on kasutanud huvitavaid võtteid, vokaal on instrumentaalile lisatud vabalt voolavana, mis tegi loo lõpuks päris kaasaegseks,» rääkis Matson.

Politsei- ja Piirivalveameti orkestri dirigendi Hando Põldmäe sõnul on kahe võimsa kollektiivi kokku panemise tulemuseks väga huvitav kõlapilt. «Hästi tuntud lood omandavad uue värvi. Võimsus kasvab, aga kõla läheb mahedamaks. Mõlemad on suure power’iga koosseisud, kõlaliselt on see vägagi intrigeeriv, kindlasti tasub oma kõrvaga kuulata.»

Sama kooslus on mõne looga üles astunud paar aastat tagasi Politsei- ja Piirivalveameti erapeol. Sellest korrast jäi mõlemale poolele hea mälestus ja soov veel koostööd teha, Maarjamäe kontserdiks saigi võetud ühisesse kavva veel Metsatöllu lugusid.

Maarjamäe lossipargi väravad avatakse kell 19.00. Kontsert on kahes osas ühe vaheajaga ning toimub telgis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles