Peeter Rebane: sildiga «homopropaganda» vehklemine näitab inimeste avatuse ja harituse taset (25)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Filmimees Peeter Rebane.
Filmimees Peeter Rebane. Foto: Sander Ilvest

Peeter Rebane rääkis KUKU raadio saates «Neeme Raud. Siin» oma lõpp-järgus olevast uuest filmist «Tulilind.» See on tõsielulistel sündmustel põhinev lugu, mis leidis aset 1977. aastal Haapsalus Nõukogude õhujõudude baasis, armastuskolmnurgast, kui noorde hävituslendurisse Romani armuvad samaaegselt nii üks kaasajateenija, mees, kui ka kindraliassisent, naine.

Filmi aluseks on Vene näitleja Sergei Fetisovi autobiograafia sellest, kuidas ta teenis aega Nõukogude Eestis.

Küsimusele, kas film on homopropaganda (nagu kõlab praeguses Eestis sagedasti kõike gei-teemaatika puudutava kohta), vastas filmi «Tulilind» stsenarist ja režissöör, et eks igaüks kommenteerib asju oma avatuse ja harituse tasemelt.

«Minu jaoks see üks väga universaalne ja oluline armastuslugu,» toonitas Rebane. Kui ta lugu seitse aastat tagasi esmakordselt luges, teadis ta enda sõnul kohe, et peab selle ekraanile tooma.

Nüüd on jäänud veel loetud kuud enne, kui publik filmi lõpuks ka näeb.

 «Tulilind» peaks jõudma filmisfestivalidele ja seejärel kinodesse – «loodetavasti miljonite vaatajateni,» ütles Rebane – tuleva aasta alguses.

Peeter Rebase intervjuud Kuku saatele «Neeme Raud. Siin» saab kuulata SIIT.

Tagasi üles