P, 26.03.2023

Helilooja Alo Mattiisen sai mälestuspingi

Kultuuritoimetus
Helilooja Alo Mattiisen sai mälestuspingi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Antti Kammiste, Grete Šillis ja Ivo Linna Alo Mattiiseni pingil.
Antti Kammiste, Grete Šillis ja Ivo Linna Alo Mattiiseni pingil. Foto: Nõmme Linnaosa valitsus

 20. augustil avati Nõmmel Ravila pargis nimeline mälestuspink helilooja Alo Mattiisenile (1961–1996). Alo Mattiisenile nimelise pingi panemise idee pakkusid välja mitmed Nõmme elanikud. Nõmme linnaosa valitsus valis pingi asukohaks Ravila pargi, kuna seal on juba varasemast nimelised pingid samuti muusikaga seotud Uno Veenrel ja Arne Oidil ning samas pargis korraldatakse ka suvist kontserdisarja.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et suur au oli mälestuspink avada just Eesti taasiseseisvumispäeval. «Alo Mattiisenit küll kahjuks meie seas enam ei ole, kuid ta oli, on ja jääb laulva revolutsiooni ning Eestile taas kätte võidetud vabaduse sümboliks,» lisas linnaosavanem.

Alo Mattiiseni mälestuspingi sildi paigaldamine.
Alo Mattiiseni mälestuspingi sildi paigaldamine. Foto: Nõmme Linnaosa valitsus

Nimelise pingi avamisele järgnes Ivo Linna, Antti Kammiste ja Supernova kontsert Vabaduse pargis, kus tulid esitusele ka mitmed Alo Mattiiseni kirjutatud laulud.

«Tänan väga Nõmme elanikke, kes tegid ettepaneku minu isa mälestuseks pink avada ning linnaosavalitsust, kes selle toreda idee teoks tegi. Kuna elasime ju ka ise koos isaga Nõmmel, on see Tallinnas kindlasti mälestuspingi jaoks kõige õigem koht,» rääkis Alo Mattiiseni tütar Mariita Mattiisen.

Alo Mattiiseni pink.
Alo Mattiiseni pink. Foto: Nõmme linnaosa valitsus.
Märksõnad
Tagasi üles