Kuidas teha komöödiat lahutusest nii, et see ei mõjuks alavääristavalt, vaid paneks mõtlema ning annaks lootust? Vastust teab sellise filmiga tänavu Venemaa peamisel kinofestivalil Kinotavr kõige rohkem preemiaid võitnud Anna Parmas, sõjaeelse Ambla konstaabli lapselaps ja Eesti kodanik. «Esimene film tuleb teha sellest, mida sa tead. Edasi võib juba eksperimenteerida ja fantaseerida. Naistest, kes on lahutamise seisundis, tean ma hästi. Selles filmis on elemente isiklikest läbielamistest,» rääkis eesti juurtega ning viimased kolm aastat perega Tallinnas elav Anna Parmas (49) Postimehele.
Tellijale
Anna Parmas: «Naise peamine probleem on mees» (5)
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Ma tahtsin (lahutusele) vaadata teise nurga alt kui tavaliselt ja teha sellest nimelt komöödia, sest minu meelest ravib naer kõik haavad. Kui inimene hakkab naerma (oma probleemide üle), siis ta hakkab sellest juba välja tulema. Aga minu eesmärk polnud kindlasti naerda lahutamise üle.»
Anna Parmasel ilmselt õnnestus lahutusele teise nurga alt vaadata, sest juunis ulatas samuti eesti juurtega tuntud vene näitlejanna Julia Peresild talle tema debüütfilmi «Lahutaks õige» (vene keeles «Давай разведемся», inglise keeles «Another woman») eest Kinotavril kolm auhinda: publiku lemmik, parim debüütfilm ja parim stsenaarium. Kinotavr on Venemaa peamine kinofestival, kus tutvustatakse uusimaid venekeelseid filme.