4. septembril avab Telliskivi Loomelinnakus tegutsev Sõltumatu Tantsu Lava oma kuuenda hooaja esitledes Marie Pulleritsu koostatud „Koreograafiraamatut“.
Sõltumatu Tantsu Lava avab uue hooaja koreograafiraamatu esitlusega
Kogumik avab neljateistkümne Eesti koreograafi mõtteviise, kuidas nad koreograafiale lähenevad. „Koreograafiraamatus“ tutvustavad oma loomingut ja tööd Raho Aadla, Joanna Kalm, Mart Kangro, Renate Keerd, Mari Mägi, Tiina Mölder, Külli Roosna, Karl Saks, Kadri Sirel, Tiina Ollesk ja Renẻ Nõmmik, Ruslan Stepanov, Maarja Tõnisson ja Liis Vares.
2019. aasta sügisel on STL-is tulemas kolm esietendust.
20. septembril esietendub Indrek Korneli ja Sõltumatu Tantsu Lava kaasproduktsioonis valmiv lavastus “Mu nimi on Xiaodie but you can also call me baby”, mis vaatleb inimese ja tehnoloogia vahelist suhet. Kas on võimalik virtuaalsesse maailma eksida, uppuda, aga samas leida selles ka midagi päästvat? Lavastusmeeskond on saanud inspiratsiooni Jaapani ühiskonnas väga levinud psühholoogilisest häirest Hikikomori. Häire väljendub seisundis, kus inimesed on võimetud mitmeid kuid väljuma oma toast ning igasugune soov suhelda välismaailmaga on kadunud. Tagajärjeks on ühiskonnast eemale tõmbumine ja endasse sulgumine.
30. oktoobril esietendub ZUGA Ühendatud Tantsijate peredele ja lastele suunatud lavastus „2 + 2 = 22“. Lavastus uurib reegleid ja korraldusi, nähtavaid ja nähtamatuid kokkuleppeid elus lastena ja vanematena. See on kui toolide mäng - vahepeal pakutakse istet üksteisele, kutsutakse enda kõrvale, vahel istutakse aga kahel toolil korraga, samal ajal ikkagi koos oma kohta otsides.
ZUGA Ühendatud Tantsijad on järjepidevalt ja regulaarselt lastele tantsulavastusi loov kooslus Eestis. Zuga jaoks on lapsed ja suured võrdväärsed partnerid, kes jagavad sama maailma ja sama elamise ruumi. Nende lastelavastused on pälvinud tähelepanu ja mitmeid teatri- ja tantsuauhindu.
20. november esietendub Paide Teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostöölavastus „Between Dreams and Drowning“, mis tegeleb sageli hukatuslikult mõjuva armastuse, armumise ja armastatud olemise tagajärgedega. Lavastus on Ursel Tilga ja Steffi Pähna püüd leida, tunda ning jagada nende ürgsete, tihti abstraktsete ja mitmepalgeliste printsiipide olemust. Kaks inimest kohtuvad korduvalt oma hirmudega, ületavad oma piire, kuni pole ühtki teed peale ühe – hüpe tundmatusse ja uppumine. Kõik armastuse nimel.
Neljal novembrikuu õhtul, 27.–30. november, vallutab Tallinna Kunstihoone tantsu- ja visuaalkunsti ühendav vaatemängude sari „Ruumitud keha(d)/Body Space(d)“, kus osalevad kolm kunstnikepaari. Igal õhtul kohtuvad projekti kuraator Evelyn Raudsepa kutsel kunstihallis kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöö tulemusena sünnivad unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance'id. Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojekt asetab inimkehad kunstlikesse keskkondadesse ning testib teatraalsuse mõõdet nii kunstisaalis kui ka protsessides kaasaegse inimese ümber.
Heategevuslik Tantsumaraton on sel aastal 28. detsembril. Meelelahutuslik 12-tunnine tantsumaraton kutsub tantsima võrdsete liikumisvõimaluste nimel. Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures suurendada sündmusega liikumis- ja tantsualast teadlikkust, rõhutades, et igasuguse füüsilise vormiga ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed ja kaasatud. Tantsumaraton toimub koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga.
Jätkuvalt on mängukavas kevadel esietendunud lavastused: Kadri Sireli “Kuidas ehitada aiapäkapikku”, Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi „Performance STL-is“, Helena Krinali ja ZUGA „Müra”, Anni Kleini ja Jarkko Partaneni „Fluids“, Külli Roosna ja Kenneth Flaki „Prime Mover“.
STL jätkab ka uurimisresidentuuriga, mis pakub (tantsu)kunstnikele ja/või -uurijaile võimalust struktureeritult mõtestada ning artikuleerida oma liikumis- ja kunstnikupraktikat (artistic research, practice as research, movement research) või tegeleda uurimisteemaga, mis mingil põhjusel sahtlis oma aega ootab.
Uurimisresidentuuri raames toimub oktoobrist 2019 juunini 2020 regulaarselt kord kuus kohtumised ja avalikud loengud, mis on tugistruktuuriks iseseisva uurimuse läbiviimisel. Residentuuri kohtumisi viivad läbi Maarin Mürk, Madli Pesti, Kai Valtna ning erinevad (välis)külalised.
Endiselt toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval avalikud loengud ja liikumise töötoad, mis on avatud kõigile neile osalemiseks, kes tahavad avastada oma kehatajus midagi uut, leida oma liikumise loominguline külg ning täiustada füüsilist eneseväljendusoskust. Jätkub ka kunstnike vaba kohtumisplatvorm Greenfield.
Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised ja uurimuslikud residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.