Endla sünnipäeval teeb teatrit Kinoteater

Kultuuritoimetus
Copy
Hetk Endla teatri lavastusest „Surmatants“, fotol  Kleer Maibaum-Vihmar.
Hetk Endla teatri lavastusest „Surmatants“, fotol Kleer Maibaum-Vihmar. Foto: Gabriela Liivamägi

Endla Teatri 109. hooaeg algas juba 23. augustil, kui Endla Küünis etenduS romantiline komöödia „Tantsutund“. 

109. hooaja esimene uuslavastus on 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv draama „Daamid“ (lavastaja Enn Keerd). Läti teatriauhindadel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud „Daamid“ toob vaatajate ette ühe ebatavalise õhtu kolme täiesti tavalise naise elus. Õhtu, mis on täis dramaatilisi ja valusaid hetki ning väga äratuntavat igapäevast koomikat. Lavastuses mängivad Lii Tedre, Karin Tammaru ja Jane Napp.

Endla Teatri sünnipäeval, 23. oktoobril esietendub Suures saalis ajalooline komöödia „Pidusöök“ (Kinoteater: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik). Mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest? Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima.

Või nagu ütleb Sokrates, üks pidulistest: „Iga mees peaks abielluma – hea naine teeb ta õnnelikuks, halb naine teeb tast filosoofi.“ Lavastuses mängivad Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Sander Rebane, Sten Karpov, Meelis Rämmeld ja Carmen Mikiver.

Novembri alguses esietendub Küünis Henrik Ibseni maailmakuulus draama „Kummitused“ (lavastaja Ingomar Vihmar). Leskproua Helene Alvingu minevikku maetud saladused ning kõneldud ja kõnelemata valed tulevad kummitustena tagasi ning nõuavad oma osa ka Helene ja tema poja Osvaldi tulevikust. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Fatme Helge Leevald, Nils Mattias Steinberg, Tambet Seling ja Priit Loog.

Detsembris esietendub nii nooremate kui vanemate teatrisõprade rõõmuks Joel Chandler Harrise legendaarne „Onu Remuse jutte“ (lavastaja Peep Maasik). Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Sten Karpov, Carmen Mikiver, Jane Napp, Karin Tammaru, Ireen Kennik ja Kadri Rämmeld.

Publiku soovil on mängukavas tagasi ka romantika/komöödia/draama „Surmatants“, et anda veel viis viimast etendust: 14. ja 15. oktoobril Vaba Lava Telliskivi Loomelinnakus ning 24. oktoobril, 14 novembril ja 13. detsembril Endla Küünis. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Priit Loog ja Ingomar Vihmar.

Tagasi üles