Kultuurisoovitused

Tallinna arhitektuuribiennaali kuraator Yael Reisner: ilusaid maju hakatakse ehitama kümmekonna aasta pärast

Tallinna arhitektuuribiennaali kuraator Yael Reisner tahab rääkida ilust, sest ilust ümbritsetuna tunneme end mitte üksnes õnnelikuma, vaid ka tervemana.

FOTO: Remo Tõnismäe

Yael Reisner kutsuti aasta tagasi Eestisse kõnelema arhitektuuritudengitele oma uuringutest teemal «Ilu arhitektuuris». Kunstiakadeemias leidis ta eest väga terase ja julge arhitektimõtte ning sai peagi uusi kutseid Tallinna õpetama tulla. Kui Tallinna arhitektuuribiennaal hakkas otsima tänavuseks ürituseks teemat ja kuraatorit, esitas ka Reisner oma idee – ikka ilust ehituskunstis – ja võitis. Postimehele räägib Reisner, miks arhitektide endi seas on ilust rääkimine peaaegu et tabu – tähtsaim on ju funktsionaalsus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ütlesite, et Eestis võlus teid kohe meie arhitektimõtte esteetika. Me ise sageli kurdame, et kus siin hoonete ilu on – pigem on need bauhausilikud tahukad kui ilusad majad.

Usun, et näete seda 10–15 aasta pärast. On ju nii, et kui kõrgkoolides midagi huvitavat toimub – teie kunstiakadeemias on seda selgelt näha ja tunda –, siis tuleb oodata, kuni noored arhitektid lõpetavad ja tööle hakkavad, siis tulevad ka huvitavad tulemused. Eestis need tulevad.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles