Kuidas lahti saada Nõukogude Liidust iseendas? (3)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Dokumentaalfilm «Surematu». Surematuse retsept selles sürrealistlikus postsovetlikus reaalsuses. FOTO: Kaader Filmist
Dokumentaalfilm «Surematu». Surematuse retsept selles sürrealistlikus postsovetlikus reaalsuses. FOTO: Kaader Filmist Foto: Kaader filmist

Dokumentaalfilmide Oscarile kandideeriv Riho Västriku produtseeritud «Surematu» näitab Põhja-Venemaa tööstuslinna näitel, et kuigi Nõukogude Liitu pole enam juba ammu, elab tollal tekkinud elukorraldus edasi ega kao veel niipeagi.

Peterburi režissööri Ksenija Ohhapkina film «Surematu» räägib Murmanski oblastis Koola poolsaarel asuvast linnast Apatitõst, kus asub võimas mäerikastustehas, mis on Euroopas suurim fosfaadi baasil väetiste tootja. Tegemist pole konfliktile või erakordsusele üles ehitatud looga, vaid jõulise autorifilmiga: miks elavad Apatitõ inimesed tänaseni sisuliselt edasi nii, nagu sundis neid elama Nõukogude võim. Taustaks saame teada noorte patriootliku kasvatuse köögipoolest Venemaal.

«Seda filmi võib vaadata muinasjutuna, kus on ilusad kaadrid, kuid äraspidine sisu,» ütles filmi kohta produtsent Riho Västrik.

Tagasi üles