Indrek Korneli tantsulavastus otsib absoluutse õnne võimalust

Indrek Korneli lavastus „Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby.“

FOTO: Indrek Kornel

Reedel, 20. septembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Indrek Korneli lavastus „Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby.“ Lavastuses käsitletakse inimese ja tehnoloogia omavahelisi suhteid ning virtuaalse sõltuvuse erinevaid tahke.

„Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby“ on teekond, mille käigus on eesmärk jõuda „absoluutse õnne seisundisse“ ning küsitakse, kas sellel seisundil on ka mingisugune reaalne mõte? Kas me suudame eristada tõelist  ja virtuaalset õnne? Kas me suudame olla õnnelikud tehniliste abivahenditeta? Kas me suudame üldse midagi tõeliselt tunda? Miks on nii, et ollakse virtuaalses kontaktis kogu maailmaga, aga õhtul minnakse ikkagi üksi koju?

Lavastaja Indrek Kornel, kes töötab lisaks koreograafina ka suurte online-portaalide haldajana, on laval põiminud oma kaks suurt kirge: tantsu ja tehnoloogia. Kornel on saanud inspiratsiooni Jaapani ühiskonnas levinud psühholoogilisest häirest hikikomori. Häire väljendub seisundis, milles inimesed on võimetud mitmeid kuid väljuma oma toast ning igasugune soov suhelda välismaailmaga on kadunud.

Koreograaf Indrek Kornel tunnistab, et arvutimängusõltuvus on ka teda isiklikult puudutanud: „Olin kooliajal arvutisõltlane ning tean, et inimene võib ekstreemsetel juhtudel vajuda virtuaallaksude otsingutel väga sügavasse mülkasse.“

Koreograaf/lavastaja on Indrek Kornel, etendajad/kaasautorid Laura Maria Murillo Soto, Marit Shirin Carolasdotter, Kristin Tagam, Xiaodie, stsenograaf Madis Nurms, helikunstnik Hannaliisa Uusma, valguskunstnik Anton Kulagin, dramaturg Mart Usin. Etendustel on laval elav muusika Hannaliisa Uusmalt.

Lavastuse kaasprodutsent on Sõltumatu Tantsu Lava, toetaja Eesti Kultuurkapital, koostööpartner Starship Technologies.

Esietendus 20. september, järgmised etendused 21., 24., 25., 26. septembril Sõltumatu Tantsu Laval Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.

Etenduse kestus ca 60 minutit.

Tagasi üles
Back