Disainimuuseumi trepigaleriis tõusevad «Kuud»

Näitus "Kuud" Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

FOTO: Plakat

Reedel, 20. septembril kell 18.00 avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis näitus «Kuud».

Kuu on valgustidisaineri jaoks sümboolse tähendusega kui suurima valgusallika peegeldi. Valgusti disainimine on samuti oma olemuselt peegeldi või hajuti kujundamine valgusallikale.

Näitus «Kuud» koondab kaheksa Soome ja Eesti nimeka disaineri valgustite alase värske loomingu. Idee sai alguse 2017. aastal, kui näituse kuraator, disainer Tõnis Vellamaa nägi vanameistrite Taevo Gansi, Simo Heikkilä ja Mait Summataveti uute valgustite prototüüpe. Kuigi igaüks on erinev, seob neid mingi sarnane modernistlik, puhas ja aus käsitlus nii vormis kui materjalis. Seekordse näituse kooslusse on kaasatud veel mainekad Soome disainerid Yrjö Kukkapuro, Yrjö Wiherheimo, Hannu Kähönen, Jouko Järvisalo ja Eestist Jüri Kermik.

Näitusel osalejad on üksteist tundnud juba väga pikka aega kui kolleegid ja sõbrad, kellest mitmed on rohkem tuntud mööblikujundajatena, mõned ka koos näitustel osalenud, kuid sellises koosluses ja valgustitega esinetakse esimest korda, jõudes Tallinnasse otse Helsingis toimuvalt Habitare messilt.

  • Kuraator: Tõnis Vellama
  • Kujundus: Simo Heikkilä
  • Toetajad: Eesti Kultuurkapital, TAIKE, Askon Säätiö, SAAS Instruments, Rinaldo Lighting, SEOS Valgustus
Tagasi üles