N, 30.03.2023

Näitus näitab, millised disainerid välja näevad

Kultuuritoimetus
Näitus näitab, millised disainerid välja näevad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitus "Eesti disaini näod" Noblessneri valukojas.
Näitus "Eesti disaini näod" Noblessneri valukojas. Foto: Plakat

Näitus «Eesti disaini näod» on avatud Noblessneri valukojas sel nädalal, 16.–22. septembrini. Näituse autor Dan Mikkin on elu jooksul kokku puutunud suure osa aktiivselt tegutsevate Eesti disaineritega.

Danile on olulised detailid ning fotograafina on ta aastate jooksul jäädvustanud neid samu Eesti disainereid, proovides pildi peale püüda nende ainuomaseid maneere ja pisidetaile. Keegi neist pole portree jaoks poseerinud – fotod toovad välja inimesed nimede taga.

Näituse eesmärk on muu hulgas populariseerida Eesti disaini, mis on viimastel aastatel kõvasti kõlapinda saanud, ent disainerid objektide taga on pigem tundmatud (kui vähesed omanimelise brändi kandjad välja arvata). Portreed aitavad rääkida lugusid, mis esemetega kaasas käivad, seostada neid reaalsete tegijatega. See väärtustab disaini ka laiema publiku jaoks ning aitab seda demarginaliseerida.

Dan Mikkin on teenusedisainile keskendunud multidisainer ja rahvusvahelise teenusedisaini ja brändingu ettevõtte Brand Manuali üks asutajatest. Pildistamine on tema jaoks puhkus, aga disainerisilm ei jäta teda ka siis maha.

Näitus kuulub Disainiöö 2019 programmi. Rohkem infot: http://www.disainioo.ee/2019-programm

Märksõnad
Tagasi üles