ADC* Eesti disainiauhinna grand prix' pälvis Ken Oja

Copy
Noblessneri sadamalinnak lähiaastate plaane ja Noblessneri valukoja 2019. aasta kultuurisündmusi.
Noblessneri sadamalinnak lähiaastate plaane ja Noblessneri valukoja 2019. aasta kultuurisündmusi. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Reede õhtul kuulutati Noblessneri valukojas välja ADC*Eesti disainiauhinnad 2019 laureaadid.

Kokku sai auhinnatud 88 tööd: 23 kulda; 24 hõbedat; 27 pronksi; 10 eriauhinda; grand prix; noor püss; aasta disainer ja väärt paber.

Sel aastal esitati ADC*Eesti disainiauhindade konkursile kokku 355 tööd, mis on läbi aastate rekord ning nendest 152st valis professionaalne žürii edasi finaali.

Aasta disaineriks krooniti Velveti disainijuht Kristian Kirsfeldt, noore püssi tiitli pälvis Hans-Erik Põldoja, kes on disainer ja partner disainistuudios BYNEW ja peaauhinna grand prix' võitis Ken Oja, oma foto eest «More Active Than You», mida Eesti haigekassa kasutas oma liikumiskampaanias, edastas ERR

Väärt paberi auhinna vääriliseks hinnati Valter Jakovski (Ruum 414)  kujundatud Tartu kunstimuuseumi näituse «Pallas 100. Kunstikool ja kultus» kataloog.

Eesti Disainiauhindu korraldab Eesti Disainikeskus koos Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga. Esimest korda anti Eesti Disainiauhinnad ühiselt välja 2012. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles