iDeal kampaania

Tallinna Fotokuu raames avatakse Eesti ainus kunstimess

Kunstimess Foto Tallinn 2019. Fotomontaaž.

FOTO: Tallinna Fotokuu

Kai kunstikeskuses on 27. kuni 29. septembrini avatud Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn. Messil on esindatud mitmekülgne valik kaasaegsete kunstnike loomingut: näha saab nii traditsioonilist fotokunsti kui ka eksperimentaalseid lahendusi. Kokku on väljas teoseid 35 Eesti ja rahvusvaheliselt kunstnikult. Enamik kunstnikke ja galeriste on messi päevadel ka kohapeal, et oma väljapanekuid lähemalt tutvustada.

Messi programmis on kavas kohtumised kunstnikega, vestlusringid, raamatuesitlused, performance-id ning viiakse läbi tuure eesti, inglise ja vene keeles. Peale 35 kunstniku teoseid tutvustavale põhiväljapanekule, on programmi kaasatud kolme kunstniku eriprojektid, mida esitletakse pop-up formaadis messi päevade jooksul.

Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega ja messi meeskond pakub soovi korral sel teemal individuaalset nõustamist. Uuendusena pakub tänavune Foto Tallinn pühapäeval, 29. septembril fotokunsti kogumisele pühendatud erituuri ajakirjaniku ja kunstikoguja Neeme Raua juhatamisel. Tuuril osalemine on eelregistreerimisega. Loe lisa messi programmist.

Foto Tallinnal osalevate kunstnike, galeriide ja projektiruumidega saad tutvuda siin.

Foto Tallinn toimub kunstikeskuse maja nendes ruumides, mida tavapäraselt kunsti näitamiseks ei kasutata. Messi 28 väljapanekust 16 on üles seatud maja esimesele korrusele ruumidesse, kus novembris alustab tööd Jaapani restoran Kampai. Ülejäänud 12 väljapanekut leiab maja teiselt korruselt, Kai kunstikeskuse ühiskontorist. Vaata messi ruumiplaani siit. Keskuse põhiruumides on messiga samal ajal avatud Tallinna Fotokuu biennaali programmi kuuluv näitus «Lase oma tähelepanul… pehmeneda ja laiali valguda».

Kunstimessi Foto Tallinn korraldab Fotokunstnike Ühendus (Foku) ja see kuulub Tallinna Fotokuu biennaali põhiprogrammi.

Tagasi üles