K, 7.06.2023

Raamatupoodides tulevad oktoobris kohtumised kirjanikega

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Kadri Hinrikus jagas juba auhinna kättesaamise eel fännidele autogramme.
Kadri Hinrikus jagas juba auhinna kättesaamise eel fännidele autogramme. Foto: Margus Ansu

Eesti Kirjanike Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Rahva Raamat, Apollo ja Raamatukodu on välja töötanud ühise projekti, mille eesmärk on fookusesse tuua meie enda kirjandus koos eesti autoritega. Nii on oktoobrikuu kuulutatud ühiselt eesti kirjanduse kuuks, mis tähendab, et raamatupoodides üle Eesti tuuakse esile eesti autorite loomingut ja erinevates raamatupoodides korraldatakse autoritega kümme kohtumist-arutelu.

Eeva Park, ettevõtmise algataja, sõnas: «Kirjandus ei saa eksisteerida ilma lugejateta, keel ei saa eksisteerida ilma kirjanduseta, rahvas ei saa eksisteerida ilma keeleta. Suurte rahvaste kõrgtasemel kirjandus on äärmiselt oluline, kuid on selge, et maailmas nn laineid löönud kirjandus ei vaja ostjate ja lugejateni jõudmiseks pooltki sellist hoolt ja pingutust, kui meie kodumaiste autorite looming.»

Eesti kirjanduse teemakuu avasündmus toimub teisipäeval, 1. oktoobril kell 18.00 Viru Keskuse Rahva Raamatus. Arutelus osalevad Andrei Hvostov, Erkki Koort ja Tiit Aleksejev, kes ühtlasi ka vestlust juhib.

Teemakuu esimeses arutelus osalejaid ühendab huvi aja ja ajaloo suhtes. Aruteluõhtu eesmärgiks on mõtestada eesti kirjanduse olulisust, arengut ja jätkusuutlikkust kolme erineva kirjandustegelase perspektiivist. Kindlasti arutleme ka osalejate endi varasema ja tulevase loomingu ning lugemishuvide üle – mõjutavad need ju kõige otsesemalt eesti kirjandust ja selle tulevikku.

Kirjaniku ja ajakirjanikuna hinnatud Andrei Hvostov rändab oma teostes ühiskonda ja selles toimuvat mõtestades nii tulevikus kui ka lähiminevikus. Hvostovi viimane teos «Kirjad Maarale» püüab vastata autori lapselapse tulevikus tekkida võivatele küsimustele. Varasemalt on Hvostovi sulest ilmunud «Sillamäe passioon», mis keskendus autori lapsepõlvele. Teoses «Šokolaadist prints» kirjeldab autor peategelase elu üksikindiviidi ajateljel ehk sünnist surmani.

Omamoodi fenomeniga sai hakkama ajaloohuviline Erkki Koort, kes uue tulijana eesti kirjanduses kohe oma ajalooliste seiklusjuttudega lugejate südamed võitis. Esimesena nägi 2018. aastal ilmavalgust «Kättemaks Kirumpääl», millele järgnes tänavu uus teos «Veritasu Tartus». Omajagu üllatuslikult on suurt müügiedu saavutanud raamatute autor päevatöös hoopis tunnustatud julgeolekuekspert, kes on aastaid töötanud kaitsepolitseis ja siseministeeriumis.

Arutelus osaleb ka kirjaniku ja Eesti Kirjanike Liidu esimehena Tiit Aleksejev, kes on oma kirjandusteose eest Euroopa Liidu kirjandusauhinna pälvinud. Loomingus tugineb Aleksejev ajaloolase taustast tulenevalt möödunud aegadele. Aleksejevi kõige tuntum ja mahukam töö on ristisõjaaineline romaanisari, mis koosneb kolmest osast «Palveränd» (2008), «Kindel linn» (2011) ja «Müürideta aed» (2018).

Lugejatega kohtumisi toimub nii Tallinna, kui ka Tartu ja Pärnu raamatukauplustes järgmiselt:

1. oktoober kell 18

Viru Keskuse Rahva Raamatus

Andrei Hvostov, Erkki Koort, Tiit Aleksejev

2. oktoober kell 18

Solarise Apollos

Andrus Kivirähk, Toomas Kall

3. oktoober kell 17

Raamatukodus

Ilmar Tomusk, Priit Pärn ja Tiina Tammer

10. oktoober kell 18

Tartu Kaubamaja Apollos

Maarja Kangro, Asko Künnap, Mihkel Kunnus

11. oktoober kell 14.30

Raamatukodus

Kadri Hinrikus, Anu Kalm ja Tiina Tammer

1. oktoober kell 18

Pärnu Keskuse Apollos

Erkki Koort, Rein Veidemann

17. oktoober kell 18

Tartu Rahva Raamatus

Mart Kivastik, Eve Pormeister

21. oktoober kell 18

Pärnu Rahva Raamatus

Maarja Kangro, Urmas Vadi, Tauno Vahter

30. oktoober kell 18

Solarise Apollos

Indrek Hargla, Eeva Park, Tiit Aleksejev, Tiina Kaalep, Marju Kirsipuu

31. oktoober kell 18

Vanalinna Rahva Raamatus

Leelo Tungal, Kärt Hellerma, Asko Künnap, Liine Jänes

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles