iDeal kampaania

Esilinastub Priit Pääsukese dokumentaalfilm Tõnis Mäest

«Tõnis Mägi. Vaikus valguses»

FOTO: Kuvatõmmis / Youtube

1. oktoobril esmakordselt vaatajate ette jõudev dokumentaalfilm «Tõnis Mägi. Vaikus valguses» portreteerib armastatud lauljat ja heliloojat, kelle muusikalisi ning vaimseid otsinguid režissöör Priit Pääsuke pea kuus aastat kaameraga jälgis. Filmi pidulik esilinastus toimub teisipäeval, 1. oktoobril, kell 19 Apollo Solarise kinos. Kohal on nii filmitegijad kui ka Tõnis Mägi. Film jõuab kõikjal üle Eesti kinolevisse 4. oktoobrist.

«Tõnis Mägi. Vaikus valguses» on dokumentaalfilm Eesti muusika elavast legendist, kes ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Tegemist on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik.

Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis Mägi jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Me näeme, kuidas sünnivad tema laulud ja saame kuulda, mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mäe isemoodi maailm, kajastuvad erinevad hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost.

Sõna saavad ka Tõnis Mäe lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas.

«Selle filmi tegemine oli äärmiselt põnev protsess. Minu peamisteks inspiratsiooniallikateks olid Tõnise karismaatiline isiksus ja tema paeluvalt visuaalne muusika. Tänu Tõnise julgusele ennast avada sai sellest siiras ja isiklik film, mis avab publikule täiesti uue tahu tema isiksusest,» ütleb režissöör ise oma vastvalminud filmi kohta.

Filmi režissöör on Priit Pääsuke (mängufilm «Keti lõpp», dokumentaalfilm «Impromptu»), operaator Mihkel Soe, toimetaja Anu Aun, stsenaariumi konsultant Berk Vaher, helirežissöörid Horret Kuus ja Henri Kuus ning tootja Luxfilm. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles