Paide rokirahvas tähistab suure kontserdiga kohaliku skeene juubelit

Ansambel Paradoks Paidest.

FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

9. novembril tähistatakse Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval maratonkontserdiga Paide rockmuusika 50. sünnipäeva. Üritusel astuvad üles: Atta-Troll, Motor Tension Ensemble, Stora Magnara, Rock Grupp, Jecym, Paradoks, Pillskill, Ans.Andur, Nevesis, A.K.G., Võtame Aprilli Tagasi, Vertigo ja Eleegium, konfereerib Martin Liivet.

Paide rockilugu sai alguse aastal 1969. Siis pandi alus koolipoiste rockbändile Atta Troll. Nii saabki Paide rockilugu tänavu 50-ks. Atta Troll I-st kasvasid välja uued rockpundid, nende seas 80-ndate üleeestilise populaarsuse saavutanud Paradoks. Paljud algusaastate rockbändid on nüüdseks tegevuse lõpetanud. Paljud pillimehed elavad ja tegutsevad praeguseks Eestimaa eri paigus. Paide Rocki laval saavad nad aga jälle kokku.

Ka viimasel kümnel-kahekümnel aastal on Eestimaal tuntuks saanud ja koguni rockieliiti tõusnud uued Paide rockpundid: Ans. Andur, Nevesis. (viimane on küll hetkel tegevuse katkestanud). Ja ikka alustavad aina uued ja uued noored mehed, et teha rockikallakuga muusikat. Seejuures jätkavad mitmed vanade rokkarite pojad uutes bändides oma isade muusikateed.

Paide Kultuurikeskus ja pillimehed on möödunud aastakümnetel koos püsti pannud mitu muusikalugu kokku võtvat üritust: Paide Rock 15, Paide Rock 20, Paide Rock 25, Paide Rokk 30 (siin olid kaasatud ka nii-öelda süldibändid sellest siis tilluke nimemuutus), Paide Rock 40 ja Paide Rock 45.

Kõik rockipeod on olnud väga menukad. Selgemalt on meeles kaks viimast, kus kultuurikeskuse suur saal oli rahvast puupüsti täis. 2014 aastal oli ainuüksi piletiga publikut 488, lisaks kutsetega rokkarite perekonnad ja pillimehed ise.Erinevate aegade rockibände sai selle suve alguseks kirja 16. Võimalik, et korraldajatel tuleb seda numbrit veidi vähendada, et kontsert hommikusse ei veniks. Oleme ses suhtes ka hoiatanud bände, kes registreerusid hiljem.

Paide Rockile on tulemas ATTA TROLL ide ÜHENDKOOSSEIS, ROCK GUPP (alustas 1969), JECYM (1974-1978), PARADOKS (1979-1989-pea tänaseni), PILLSKILL (1999-2002), ANS. ANDUR (2002. tänaseni), NEVESIS (2008–2016), IN CHAIN (2006-2009), A.K.G. ehk AINULT KAKS GRANAATI (2013-tänaseni), Motor Tension Ensemble (2016. -tänaseni), VERTIGO, ELEEGIUM ja veel bändid, kelle osavõtt pole päris kindel.

Kõigest toimuvast ja kõikide bändide esitustest koos rokkarite kommentaaridega saab osa ka Kesk-Eesti Tre raadio kuulaja. Ürituseks koostame näituse meie rockiloost, kuhu on koondatud endiste ja praeguste bändide iseloomulikumad fotod, meediakajastused ja meened-talismanid.

Tagasi üles
Back