K, 22.03.2023

Jõulujazzil põnev kontsert

Kultuuritoimetus
Jõulujazzil põnev kontsert
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nishat Khani saab kuulata Jõulujazzil.
Nishat Khani saab kuulata Jõulujazzil. Foto: Jazzkaar

Maailmakuulus sitarimängija Nishat Khan esineb koos Vox Clamantisega Jõulujazzil.

Esimesel advendil kohtuvad Niguliste kirikus kahe erineva kultuuriruumi esindajad –kodumaine mainekas gregooriuse laulu kollektiiv Vox Clamantis ja India sitarimängija Nishat Khan. Piletid on müügil tänasest Piltilevis. 

Nishat Khan on India säravamaid sitarimängijaid. Muusikute suguvõsast pärit Nishati vanaisa Enayat Khan oli üks klassikalise sitarimängu suurimaid meistreid. Nishat Khan on muuhulgas koostööd teinud selliste maailmakuulsustega nagu helilooja Philipp Glass, kitarrist John McLaughlin ja laulja Eric Clapton. Ta on esinenud New Yorgi Carnegie Hallis, London Albert Hallis ja veel paljudes maailma mainekates kontserdipaikades. 

Ansambli Vox Clamantis kunstilist juhti ja dirigenti Jaan-Eik Tulvet hämmastas Nishat juba esimeses proovis oma äärmiselt tundliku mängu ning erakordse musikaalsusega. «Tema muusika on niivõrd peenekoeline ning samas ka jõuline, et puudutab inimesi väga erinevatel tasanditel,» lisas Tulve.

Sitarivirtuoos Nishat Khan ning Grammyga pärjatud gregooriuse laulule pühendunud ja nüüdismuusikale avatud Vox Clamantis kohtuvad esimest korda. Nende põnevast ettevõtmisest tõotab tulla erilist elamust pakkuv kontsert. Varem on Vox Clamantis koostööd teinud tippmuusikutega nagu Dhafer Youssef, Arianna Savall, Yair Dalal ning mitmed teised. Samuti tuleks märkida ansambli tihedaid sidemeid Arvo Pärdi, Sven Grünbergi, David Langi ning veel paljude heliloojatega kõige erinevamaist maailma paigust. Kollektiivi loomingut on avaldanud mainekad plaadifirmad ECM ja Mirare. Vox Clamantise kunstiline juht ja dirigent on Jaan-Eik Tulve. 

Nishat Khani ja Vox Clamantise kontsert toimub Jõulujazzil pühapäeval, 1. detsembril kell 17.00 Niguliste muuseumis.

24. korda toimuv festival Jõulujazz 2019 toob hingelise muusika 29. novembrist kuni 12. detsembrini kontserdisaalidesse ja kirikutesse. Festivali peaesinejad on USA jazzlauljate eliiti kuuluv Kurt Elling, vokaalansambel Accentja Brasiilia laulutäht Sabrina Malheiros. 

Märksõnad
Tagasi üles