Eesti sopran Pariisist toob Webberi muusikalid oma sünnimaale

Triin Lellep

FOTO: Birgit Võidula

Sel reedel, 11. oktoobril, debüteerib Tallinnas Mustpeade majas Eesti publiku ees Prantsusmaa Bordaux’ filharmooniaorkestri sopran Triin Lellep, kes annab koos Hispaania tenori German Gholamiga esimest korda Eestis kontserdi maailmakuulsa muusikalimeistri Andrew Lloyd Webberi tuntumatest lugudest.

Ligi pooleteisetunnisel lavastatud kontserdil, mida saab Eesti kuues eri paigas kuulata nii sel kui ka järgmisel nädalalõpul, kõlavad hitid sellistest nimekatest muusikalidest nagu «Ooperifantoom», «Evita» ja «Cats».

Lellep, kes on õppinud klassikalist laulmist nii Otsa muusikakoolis Tallinnas kui ka Helsingi konservatooriumis ning täiendanud oma oskusi Saksamaal ja Prantsusmaal, on unistanud oma lemmikhelilooja Webberi kaasahaarava, ent nõudliku loomingu ettekandmisest juba lauljatee algusaegadest alates.

«Andrew Lloyd Webberi loomingu õhtul» saadavad Lellepit ja Gholamit Vanemuise pianist Margus Riimaa ning Hugo Lepnurme nimeline keelpillikvartett, lavastab Pariisis sel alal tegutsev Anna Mezentseva. Kontserdisari lõpeb järgmise nädala pühapäeval Lellepi sünnilinnas Tartus.

Tagasi üles