Mart Kivastik esitleb Tallinnas oma uut romaani

Mart Kivastik esitleb oma uut romaani "Taevatrepp"

FOTO: Laila Kaasik

Mart Kivastik esitleb oma värsket romaani «Taevatrepp» 18. oktoobril kell 16 Talinnas Viru keskuse Rahva Raamatus. «Taevatrepp» on romaan ajast, muusikast, sõprusest ja armastusest lapsepõlve ja tänapäeva Tartus. Esitlusel loeb katkendeid raamatust näitleja Tõnu Oja, autorilt küsitleb Katrin Tegova.

Viimsel hingetõmbel usaldab Uule tema kunstnikust sõber Georg saladuse, kuidas käia minevikus. Uu on insener ja imedesse ei usu, aga trikk toimib! Minevikus on mõnus, igavene suvi ja Procol Harum, pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts. Päriselus on sügis, sõbrad kiilakad ja kibestunud, tüdrukud abielus ja isa, kes vanasti oli spordimees, põeb Alzheimerit. Miski ei kisu siia tagasi. Lõpuks peab Uu siiski otsustama, kuhu jääda või kuidas üldse.

Varem on Mart Kivastikul ilmunud romaan «Vietnami retsept», mitmeid jutustusi, novellikogusid ning näidendeid. Viimane jutukogu «Armastuse vormid» ilmus 2017. Ta näidendeid on lavastatud paljudes teatrites, viimati 2018 «Kostja ja hiiglane» Viinistul (R.A.A.A.M). Mart Kivastik on mängufilmide «Üks mu sõber»  ja «Õnn tuleb magades» stsenarist ja režissöör.

Tagasi üles
Back