R, 24.03.2023

EMTAs avatakse ooperilavastaja Joachim Herzi tuba

Kultuuritoimetus
EMTAs avatakse ooperilavastaja Joachim Herzi tuba
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Joachim Herz 2009. aastal Dresdenis oma raamatute ees.
Joachim Herz 2009. aastal Dresdenis oma raamatute ees. Foto: Erakogu

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias avatakse 18. oktoobril kell 17 väljapaistva saksa ooperilavastaja professor Joachim Herzi (1924–2010) tuba. Herz annetas EMTA-le oma rikkaliku raamatu- ja noodikogu, mis Berliini Kunstide Akadeemia arhiivi finantseerimisel jõudis Tallinnasse 2011. aasta maikuus.

See oli rahvusvahelises mõõtmes tolle aasta suurim ja tähelepanuväärseim annetus ühele muusikaraamatukogule. 258 kasti sisu (sh üle kahe tuhande heliplaadi ja ligi viis tuhat trükist) on nüüdseks läbi töötatud ning paigutatud Herzi tuppa. Avamine toimub kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli seminari «Opera as Imagination and Realization» raames. Kohal on ka Berliini Kunstide Akadeemia arhiivi teatriosakonna juhataja Stephan Dörschel.

Joachim Herz oli 20. sajandi teise poole üks olulisemaid muusikateatri režii uuendajaid ja mõtestajaid. Teed rajavad olid ta Wagneri, Straussi, aga ka Händeli ja kaasaja ooperite tõlgendused. Tänu Arne Mikule tekkisid Herzil tihedad sidemed Eestiga, kus ta käis nii meistriklasse juhendamas kui ka loenguid pidamas. 1997. aastal lavastas ta Tartu Vanemuises Händeli ooperi «Xerxes». Pärast Herzi surma ilmus Saksamaal kolmeköiteline kogumik tema artiklitega, mille üheks toimetajaks oli EMTA professor Kristel Pappel.

Märksõnad
Tagasi üles