Eestit esindab Lübeckis mahukas filmiprogramm

Kultuuritoimetus
Copy
Kaader filmist: Eia ja Ats uisuväljakul
Kaader filmist: Eia ja Ats uisuväljakul Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Eesti on homme algavatel 61. Lübecki Põhjamaade filmipäevadel esindatud 13 filmiga. Näidatakse nii uusi mängufilme, dokumentaale, lühianimatsioone kui ka Eesti filmiklassikat. Kohale sõidavad mitmed Eesti filmitegijad.

Festivali põhivõistlusprogrammis linastub Martti Helde mustvalge draama «Skandinaavia vaikus». Dokumentaalfilmidest valiti festivalile Joosep Matjuse loodusdokumentaal «Tuulte tahutud maa», Jaak Kilmi ja Gints Graube spioonidokumentaal «Minu spioonist isa» ning Riho Västriku lühidokumentaal «Uued naabrid», mis kõneleb Tapa linna omanäolisest saatusest.

Laste- ja noortefilmide programmis on Eesti kohal nelja filmiga. Mängufilmidest linastub 2018. aasta vaadatuim Eesti film – «Eia jõulud Tondikakul». Lühifilmidest valiti laste- ja noorteprogrammi Sergei Kibuse festivalide menuk «Teofrastus». Lisaks on noortefilmide programmis Eesti-Soome-Portugali-Itaalia koostöös valminud lühifilm «Kiltti tyttö» ning Taani-Eesti täispikk animakomöödia «Ternet Ninja», mis lõi Taanis kassarekordeid.

Lühifilmide võistlusprogrammis linastuvad Anu-Laura Tuttelbergi poeetiline nukufilm «Talv vihmametsas» ning Tanno Mee romantiline komöödia «Uued algused». Filmi «Uued algused» jaoks on see ühtlasi maailma esilinastus.

Retrospektiivi raames tuleb näitamisele kolm Eesti filmi: Igor Jeltsovi «Kutsumata külalised» (1959), Kalju Komissarovi «Valge laev» (1970) ning «Hullumeelsus» (1968), mille režissöör on Kaljo Kiisk.

Tänavused Lübecki Põhjamaade filmipäevad toimuvad 29. oktoobrist kuni 3. novembrini.

Tagasi üles