Vaata, kes hakkavad jagama kulkas raha
suur nimekiri!

Kultuurkapital (Kulka) jagas pidulikult aastapreemiaid.

FOTO: Erik Prozes

Kultuuriminister Tõnis Lukas, kes on ühtlasi ka Kultuurkapitali nõukogu esimees, nimetas uued eksperdid Kulka sihtkapitalidesse. Just need inimesed hakkavad otsustama kirjanduse, kunsti, näitekunsti, arhitektuuri, audiovisuaalse kunsti, helikunsti ja rahvakultuuri projektide rahastamise üle järgmisel kahel aastal.

Igas sihtkapitalis on seitse eksperdi kohta ning kokku kandideeris seitsme sihtkapitali nõukogudesse 136 eksperti. Valituks osutunute nimed on märgitud punasega.

Kirjanduse sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Berk Vaher, esitas Eesti Kirjanike Liit, Kultuurileht SA (Ajakiri Vikerkaar)
  • Elle-Mari Talivee, esitas Eesti Kirjanduse Teabekeskus, Tallinna Ülikooli Kirjastus, Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
  • Heli Illipe-Sootak, esitas Eesti Ulmeühing MTÜ
  • Jaanika Palm, esitas Eesti Lastekirjanduse Keskus
  • Johanna Ross, esitas Kultuurileht SA (Ajakiri Vikerkaar)
  • Jüri Kolk, esitas Eesti Kirjanike Liit
  • Maarja Vaino, esitas Kirjanike Muuseumide Ühing MTÜ
  • Mart Orav, esitas Kultuurileht SA
  • Mart Velsker, esitas Eesti Kirjanike Liit
  • Märt Läänemets, esitas Eesti Akadeemiline Orientaalselts
  • Pille-Riin Larm, esitas Kultuurileht SA
  • Piret Viires, esitas Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kirjanike Liit
  • Tiina Kaalep, esitas Eesti Kirjastuste Liit MTÜ
  • Triin Soone, esitas Kultuurileht SA 
  • Ülle Ergma, esitas Eesti Kirjastuste Liit MTÜ

Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Anne Parmasto, esitas Eesti Kunstnike Liit, SA Kunstihoone
  • Elin Kard, Eesti Kunstimuuseum SA, Eesti Nahakunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
  • Heie Marie Treier, esitas Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
  • Heli Tuksam, esitas Kõrgem Kunstikool Pallas
  • Indrek Grigor, esitas Tartu Kunstimuuseum, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, SA Kunstihoone, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
  • Indrek Köster, esitas Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, SA Kunstihoone, Fotokunstnike Ühendus
  • Ivar Sakk, esitas Eesti Kunstiakadeemia
  • Jana Huul, esitas Tartu Kunstnike Liit
  • Kaire Rannik, esitas Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Disainikeskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
  • Kati Ilves, esitas Eesti Kunstimuuseum SA, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, SA Kunstihoone
  • Kristi Kongi, esitas Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
  • Kädi Talvoja, esitas Eesti Kunstiakadeemia
  • Laura Kuusk, esitas Eesti Kunstiakadeemia
  • Maarin Ektermann, esitas Temnikova & Kasela galerii, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Fotokunstnike Ühendus, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
  • Mari Vallikivi, esitas Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, SA Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
  • Peeter Talvistu, esitas Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ
  • Pille Kivihall, esitas Eesti Tekstiilikunstnike Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Nahakunstnike Liit, Eesti Keraamikute Liit
  • Rael Artel, esitas Narva Muuseum SA
  • Sandra Jõgeva, esitas Nancy Nakamura Ideederiiul MTÜ, Kraam MTÜ, Pardimäe Lokaal MTÜ
  • Sirje Petersen, esitas Kõrgem Kunstikool Pallas
  • Sten Ojavee, esitas Eesti Kunstnike Liit, SA Kunstihoone
  • Tiina Sarapuu, esitas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Arhitektuuri sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Aet Ader, esitas Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriteaduskond, Eesti Arhitektide Liit
  • Anna-Liisa Unt, esitas Kõrgem Kunstikool Pallas
  • Epp Lankots, esitas Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing
  • Hanno Grossschmidt, esitas Eesti Arhitektide Liit
  • Ionel Lehari, esitas Eesti Disainikeskus
  • Jaak Huimerind, esitas Eesti Arhitektide Liit
  • Koit Ojaliiv, esitas Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, Eesti Arhitektide Liit
  • Maarja Kask, esitas Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond
  • Mait Väljas, esitas Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektuurimuuseum
  • Merike Rehepapp, esitas Eesti Disainerite Liit
  • Merle Karro-Kalberg, esitas Eesti Maastikuarhitektide Liit MTÜ
  • Teele Pehk, esitas Linnalabor MTÜ
  • Tiiu Truus, esitas Eesti Sisearhitektide Liit
  • Tõnis Arjus, esitas Eesti Arhitektide Liit

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Andrus Raudsalu, esitas Eesti Animatsiooni Liit MTÜ, Must Käsi MTÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Revolver Film OÜ, Nukufilm OÜ
  • Arko Okk, esitas Acuba Film OÜ, Zolba Productions, Digital Sputnik Lighting OÜ
  • Evelin Penttilä, esitas Stellar Film OÜ, Eesti Filmitööstuse Klaster MTÜ, Filmistuudio Allfilm
  • Jaanis Valk, esitas Eesti Kinoliit
  • Joosep Matjus, esitas Eesti Kinoliit
  • Kristjan-Jaak Nuudi, esitas Eesti Filmioperaatorite Liit
  • Kullar Viimne, esitas Eesti Audiovisuaalautorite Liit, Eesti Dokumentalistide Gild, Eesti Kinoliit
  • Lauri Kärk, esitas Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ, Eesti Animatsiooni Liit MTÜ, F-Seitse OÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Nukufilm OÜ
  • Madli Lääne-Metssalu, esitas Eesti Audiovisuaalautorite Liit, Eesti Dokumentalistide Gild
  • Maie Rosmann-Lill, esitas Eesti Filmitööstuse Klaster MTÜ, Revolver Film OÜ, Luxfilm OÜ, Filmistuudio Allfilm
  • Margit Keerdo-Dawson, esitas Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut; Eesti Stsenaristide Gild, Eesti Filmiajakirjanike Ühing, Eesti Kinoliit
  • Maria Ulfsak-Šeripova, esitas Amiron OÜ, Eesti Stsenaristide Gild, Homeless Bob Production, Eesti Filmiajakirjanike Ühing
  • Marianne Ostrat, esitas Eesti Filmitööstuse Klaster MTÜ
  • Marje Len Murusalu, esitas Fotokunstnike Ühendus
  • Marta Pulk, esitas Eesti Kinoliit
  • Martinus Daane Klemet, esitas Eesti Kunstiakadeemia
  • Olga Pärn, esitas Eesti Animatsiooni Liit MTÜ, Eesti Joonisfilm OÜ, Eesti Kunstiakadeemia
  • Raul Keller, esitas Eesti Kunstiakadeemia, Fotokunstnike Ühendus
  • Tanel Toom, esitas Eesti Stsenaristide Gild, Stellar Film OÜ, Eesti Kinoliit, Filmistuudio Allfilm
  • Tiina Teras, esitas Estinfilm OÜ, BestFilm.eu OÜ, A-One Films Estonia OÜ, Menufilmid OÜ
  • Tristan Priimägi, esitas Kultuurileht SA, Homeless Bob Production, Eesti Filmiajakirjanike Ühing, Stellar Film OÜ, Eesti Dokumentalistide Gild, Revolver Film OÜ, Eesti Kinoliit, Filmistuudio Allfilm

Helikunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Henry-David Varema, esitas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Interpreetide Liit
  • Ia Remmel, esitas Klassikaraadio, Eesti Muusikaõpetajate Liit
  • Janek Murd, esitas Klassikaraadio, Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ, Kauni Muusika MTÜ, Eesti Jazzliit, Eesti Jazzorkester MTÜ, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit MTÜ, Music Estonia
  • Juhan Tralla, esitas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
  • Juko-Mart Kõlar, esitas Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia
  • Kadri Tali, esitas Rahvusvaheline Artur Kapp'i Ühing, Tali Management OÜ, Loovüksus MTÜ
  • Karin Sarv, esitas Eesti Interpreetide Liit
  • Kerri Kotta, esitas Klassikaraadio, Eesti Heliloojate Liit
  • Kulvo Tamra, esitas Eesti Kontsert SA, Vanemuise Teater SA, Heino Elleri Muusikakool
  • Marje Lohuaru, esitas Eesti Keelpilliõpetajate Ühing, "In corpore" MTÜ, Yxus Ühing MTÜ, Eesti Pillifond SA, Heino Elleri Muusikakool
  • Marko Lõhmus, esitas Eesti Muusikafestivalid MTÜ, Suveuni MTÜ, Eesti Kooriühing, Eesti Muusikanõukogu, Eesti Kammerkooride Liit
  • Mart Laas, esitas Klassikaraadio, Eesti Keelpilliõpetajate Ühing, Tallinna Muusikakeskkool
  • Mihkel Peäske, esitas Eesti Flöödiühing MTÜ
  • Mikk Üleoja, esitas Estonian Record Productions, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
  • Peedu Kass, esitas Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ, Kauni Muusika MTÜ, Eesti Jazzliit, Eesti Jazzorkester MTÜ, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit MTÜ, Music Estonia, Viljandi kitarrifestival MTÜ
  • Peep Lassmann, esitas Eesti Interpreetide Liit
  • Raul Talmar, esitas Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
  • Timo Steiner, esitas Tallinna Muusikakeskkool, Eesti Heliloojate Liit, Heino Elleri Muusikakool, Collegium Musicale MTÜ
  • Tonio Tamra, esitas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia
  • Villu Veski, esitas Eesti Saksofoniühing
  • Virgo Sillamaa, esitas Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ, Kauni Muusika MTÜ, Eesti Jazzliit, Eesti Jazzorkester MTÜ, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit MTÜ, Music Estonia

Näitekunsti sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Agnes Oaks, esitas Eesti Teatriliit, Eesti Balletiliit
  • Ene-Liis Semper, esitas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Von Krahli Teater MTÜ, MTÜ Teine tants/ Kanuti Gildi SAAL
  • Erki Aule, esitas Eesti Lavastajate Liit, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit
  • Eve Komissarov, esitas Eesti Teatriliit
  • Gert Raudsepp, esitas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Kuressaare Teater SA, Eesti Etendusasutuste Liit
  • Hannele Känd, esitas Eesti Kultuurikorraldajate Liit MTÜ
  • Heili Einasto, esitas Eesti Teatriliit; Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
  • Jaak Allik, esitas Eesti Teatriliit
  • Karmen Puis, esitas Eesti Teatriliit, Vanemuise Teater SA, Eesti Näitlejate Liit
  • Kirsten Simmo, esitas Eesti Teatriliit, ASSITEJ Eesti Keskus, Eesti Teatri Agentuur, Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinna Linnateater
  • Kristo Viiding, esitas Eesti Teatriliit
  • Leenu Nigu, esitas Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinna Tantsuteater MTÜ, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
  • Liisi Aibel, esitas Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Eesti Teatri Agentuur, Sõltumatu Tantsu Lava, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, MTÜ Teine tants/ Kanuti Gildi SAAL
  • Liisi Eelmaa, esitas Eesti Kunstiakadeemia
  • Olga Privis, esitas Fine 5 SA, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Vene Teater, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
  • Piret Rauk, esitas Eesti Teatriliit, Eesti Etendusasutuste Liit
  • Rosita Raud, esitas Eesti Teatriliit, Eesti Lavastuskunstnike Liit
  • Tiina Mälberg, esitas Eesti Näitlejate Liit

Rahvakultuuri sihtkapitali nõukokku esitatud kandidaadid:

  • Ants Johanson, esitas Eesti Kultuuriseltside Ühendus, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ, Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
  • Ants Soots, esitas Eesti Kooriühing
  • Ave Matsin, esitas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Rahvakultuuri Keskus
  • Ave Sopp, esitas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus
  • Dagmar Ingi, esitas Eesti Muuseumiühing MTÜ, ICOM Eesti, Tartu Ülikooli muuseum
  • Edmar Tuul, esitas Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Kammerkooride Liit
  • Jana Reidla, esitas Tartu Ülikooli Kultuuriteaduste instituudi etnoloogia osakond
  • Jorma Sarv, esitas Eesti Koorijuhtide Liit
  • Kaie Tanner, esitas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
  • Kaija Velmet, esitas Kultuurikeskus Lindakivi, Saue valla kultuurikeskus
  • Kristel Vilbaste, esitas Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Folkloori Instituut MTÜ, Akadeemiline Rahvaluule Selts, Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
  • Laura Liinat, esitas Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit, Sabatants MTÜ, Rahvakultuuri Keskus
  • Marge Rookäär, esitas Klassikaraadio
  • Marju Kõivupuu, esitas Võru Instituut, MTÜ Folgisellide Selts, Võro Selts VKKF
  • Marju Rebane, esitas Mauri Põliskodud MTÜ, Luiga Käsitöötalu MTÜ, Stuudio Tiina MTÜ, Valga Muuseumisõprade Selts, Valga Muuseum
  • Ott Kask, esitas Harjumaa Omavalitsuste Liit
  • Reti Meema, esitas Tallinna Linnamuuseum
  • Riho Sild, esitas Harjumaa Omavalitsuste Liit
  • Riin Kivinurm, esitas Rahvakultuuri Keskus
  • Riivo Jõgi, esitas Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Muusikakoolide Liit
  • Sille Kapper, esitas Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Eesti Folkloorinõukogu, Fine 5 SA, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Sabatants MTÜ, Rahvakultuuri Keskus
  • Sirly Illak-Oluvere, esitas Harjumaa Omavalitsuste Liit
  • Tauno Laasik, esitas Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
  • Tiina Tegelmann, esitas Eesti Harrastusteatrite Liit, Vilde Teater MTÜ, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit, Salme Vallateater, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Näitejuhtide Teatritrupp, Karakter MTÜ, Teater TRET, Eesti Rahvamajade Ühing, Teoteater MTÜ, Tammsaare Teater MTÜ
  • Villu Veski, esitas Eesti Muusikafestivalid MTÜ
Tagasi üles