P, 26.03.2023

Ed Sheerani elulooraamatu esitlusel esineb Inger

Kultuuritoimetus
Ed Sheerani elulooraamatu esitlusel esineb Inger
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ed Sheeran
Ed Sheeran Foto: Promofoto

Kolmapäeval, 6. novembril, kell 18 esitletakse Viru Keskuse Rahva Raamatus Ed Sheerani erakordset tähelendu kirjeldavat raamatut. Oma vaimustust Ed Sheerani tegemiste ja loomingu kohta jagab tänavusest Eesti Laulust tuule tiibadesse saanud multitalent Inger, kes kannab esitlusel ette oma lemmiklood Ed Sheerani loomingust akustilise kontserdina. Esitlust juhib ajakirjanik Romi Hasa.

Ed Sheeran oli 13-aastane kitarrist kooli rokkbändis, kui otsustas, et temast peab laulja ja laulukirjutaja saama. Seejuures pidas ta vaevu viisi ega teadnud midagi laulude kirjutamisest. Aasta hiljem oli ta oma magamistoas salvestanud terve albumi.

Menukas elulookirjutaja Sean Smith ajab jälgi, kuidas tagasihoidlikust kokutavast poisist sai kuulsus. Ta jutustab Edi silmapaistvast emast ja isast, kes julgustasid poega oma unistust järgima, sõpradest ja mentoritest, kes teda ergutasid, ning armastatutest, kes olid inspiratsiooniks kõige kuulsamatele lauludele. Samas kirjeldab raamat ka tagasilööke, mida Ed pidi taluma, enne kui õnn pöördus tänu Elton Johni mänedžerifirmale, plaaditehingule ja laulule, mis muutis kõike.

Introvertse loomuga Edi jaoks polnud lihtne saada hakkama kuulsusega kaasas käiva meeletu tähelepanu ja rambivalgusega, kuid ometi on ta nüüdseks maailma kõige edukam sooloartist.

Märksõnad
Tagasi üles