Pille-Riin Purje kirjutas linnateatri lavastusest raamatu

Kolmapäeval, 13. novembril, astub Tallinna Linnateatri lavastus «Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.» publiku ette 150. korda. Ümmarguse etenduste arvu täitumise puhul avati teatrimajas näitus ning esitleti Pille-Riin Purje värsket raamatut «Vesiroos ja Paas».

A. H. Tammsaare romaanisarja «Tõde ja õigus» IV osal põhinev «Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.» esietendus Elmo Nüganeni lavastuses Põrgulaval 2006. aastal. Ehkki lavastusel on tulnud kahel korral mängupuhkusel viibida, on see publiku rõõmuks leidnud mõlemal juhul tee tagasi lavalaudadele.

150. etenduse eel leidis Tallinna Linnateatris aset kaks pidulikku sündmust, mis oli pühendatud lavastuse etenduste arvu juubelile.

Panso saalis avati näitus «Tammsaare Noorsooteatris/Linnateatris», kus saab tutvuda Tammsaare-aineliste lavastustega, mis ligi 50 aasta jooksul teatris on esietendunud.

Samuti esitleti Pille-Riin Purje raamatut «Vesiroos ja Paas», mis on sündinud lavastuse «Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.» vaimus ning mille kaante vahelt leiab näiteks põnevaid intervjuusid erinevate osatäitjatega ning autori tähelepanekuid nähtud etendustelt.

«Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.» pälvis esietenduse järel palju positiivset vastukaja, seda nii publiku kui ka teatrikriitikute poolt. Lavastus valiti ajakirja Teater. Muusika. Kino teatriankeedis parimaks lavastuseks hooaega 2005/2006 hinnanud teatrikriitikute poolt. Ühtlasi oli lavastus edukas Eesti teatri aastaauhindadel: Elmo Nüganen pälvis parima lavastaja auhinna, Hele Kõrve parima naisnäitleja auhinna ning Evelin Võigemast parima naiskõrvalosatäitja auhinna.

Tagasi üles