P, 27.11.2022

Täna toimub Piret Raua teise romaani esitlus

Kultuuritoimetus
Täna toimub Piret Raua teise romaani esitlus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piret Raud.
Piret Raud. Foto: Jaanus Lensment

Täna, 14. novembril kell 18 esitletakse Viru Keskuse Rahva Raamatus Piret Raua uut romaani „Verihurmade aed“. Autoriga vestleb Mart Juur.

Piret Raua esimene täiskasvanutele mõeldud romaan ilmus 2018. aastal ning kandis pealkirja „Initsiaal purjeka ja papagoiga“. Ta on üks tänapäeva Eesti edukamaid lasteraamatuautoreid ja -kunstnikke olles illustreerinud üle neljakümne raamatu ning avaldanud üheksateist lasteraamatut, mida on korduvalt avaldatud ka väljaspool Eestit (Prantsusmaal, Jaapanis, Itaalias, Lätis, Saksamaal jm).

 "Verihurmade aed" on raamat lähedusest, läheduse haprusest ja lõputust lootmisest, mis kujundab elusaatusi. Kolme värvika tegelase lugu otsib puutepunkte inimeste vahel, kelle maailmanägemine ja arusaamad tugevasti erinevad. Raua irooniline pilk seguneb omapäraselt poeetilise helgusega, mis saadab tema tegelaste õnnetumaidki hetki.

Raamatu sisututvustus: „Ella Valter on veidrikust vanaproua, kes kogub äravisatud toataimi. Renate Grünberg on pereajakirja peatoimetaja, kes otsib argistest seikadest väikseid imesid. Joonatan Klaassen on noor fotograaf, kes üritab saada üle õnnetust armastusest. Juhus viib nad kokku.“

Märksõnad
Tagasi üles