PÖFF Shorts toob Brexiti kinoekraanile

Olivia Williams ja Gabriella Moran lühifilmis "Nyet!" (Suurbritannia, 2019).

FOTO: Filmikaader

Kulub aega, enne kui Briti kino jõuab Brexitit tõsisemalt käsitleda, kuid lühifilmitegijad on väledad ning PÖFF Shortsi raames linastuvad filmid, mis seda teemat kajastavad juba praegu.

PÖFFi lühifilmide ja animatsiooni festivalil linastuv kogumik «Brexit: Keeping Calm and Carrying On» võtab luubi alla Suurbritannia soovi lahkuda Euroopa Liidust, tehes seda läbi võllahuumori ja absurdi.

«Tõsiste draamade kõrval on mitu filmi, mis toetuvad absurdile ja mustale huumorile. Nii mõneski mõttes on see väga britilik tegutsemisviis: milleski kaheldes naera sellele näkku,» kirjeldab filme PÖFF Shortsi lühifilmide programmi juht ja kasseti koostaja Laurence Boyce.

Üheks selliseks filmiks on režissööride Alex Helfrechti ja Jörg Titteli («Valge kuningas») piirivalve farss «Nyet!» (Suurbritannia, 2019), mis esitab düstoopilise nägemuse maailmast pärast Brexitit. Helfrechti ja Titteli täispikk ulmefilm «Valge kuningas» («The White King») tegi PÖFFil esilinastuse 2016. aastal.

Lühifilmikassett «Brexit: Keeping Calm and Carrying On» linastub reedel, 22. novembril kell 19.15 kinos Artis. Linastusel on kohal ka režissöör Jörg Tittel koos meeskonnaga. Piletid on saadaval Piletilevis.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts toimub 19.-27. novembrini Tallinnas ja Tartus.

Tagasi üles
Back