Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Performance’ite programm Tallinna Kunstihoones ühendab tantsu- ja visuaalkunsti

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis „Ruumitud keha(d)“. FOTO: Kris Moor

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis „Ruumitud keha(d)“ kohtuvad 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sünnivad unikaalsed, vaid ühel õhtul etenduvad performance’id.

Kuraator Evelyn Raudsepp on kutsunud kunstihoonesse looma performance’i-teoseid järgmised kunstnikepaarid: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul saab näha kolme koostöö tulemit, mille võtab neljandal õhtul kokku mitmekesine koosolemise, vestlus- ja muusika programm.

Programmi avab skulptor Edith Karlsoni ja etenduskunstnik Sigrid Savi mõtisklus, kas kauboi tarkus jääb ellu meele metsikus läänes. Koreograafi ja drag queen’i Rene Kösteri ning foto- ja videokunstniku Mark Raidpere kohtumine toob kaamerasilma kaudu esile identiteetide ekspressiivsuse ning hapruse. Kunstnik Flo Kasearu ja lavastaja Renate Keerdi loomingut seob peale tervendava absurdihuumori ka eri meediumite sümbioos ning ülemeelik mängulisus.

Need kunstnikepaarid pole varem koostööd teinud, kuid on valmis võtma riske, et end proovile panna ootamatutes kunstiolukordades.

Evelyn Raudsepp on etendus- ja visuaalkunsti piirimail tegutsev kuraator, kes teeb kunstnikele ettepanekuid astuda välja tavapärastest töömeetoditest ja siseneda teise valdkonna mänguruumi. Tallinna Kunstihoonesse kutsutud paaride isiklik kunstnikupraktika ja teemaraam annab võimaluse katsetada kliinilises valges kuubis teatraalsete vahenditega ning otsida tantsukunsti kehalisuse ja visuaalkunsti väljendusrikkuse sidusust.

„Ruumitud keha(d)“ Tallinna Kunstihoones:

Kolmapäev, 27.11, kell 20 – Edith Karlson ja Sigrid Savi

Neljapäev, 28.11, kell 20 – Rene Köster ja Mark Raidpere

Reede, 29.11, kell 20 – Flo Kasearu ja Renate Keerd

Laupäev, 30.11, kell 18.00 – lõpuüritus (TBA)

Toetajad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kunstnike Liit, AkzoNobel, Radisson Sky Blu Hotel.

Tagasi üles
Back