Põhja Konn avaldas uue veebisingli

Kultuuritoimetus
Copy
Põhja Konn.
Põhja Konn. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Põhja Konn avaldas singli „Hetk“ peagi ilmuvalt albumilt "Hetk. InSpereeritud Tüürist", mille esitluskontsert toimub 27. detsembril Alexela Kontserdimajas.

Loo „Hetk“ sõnade autor on Genka, muusika kirjutas Valter Soosalu. Loo esitajad on Põhja Konn, Estonian Cello Ensemble, vokaalansambel Vox Clamantis ning löökpillimängija Lauri Metsvahi.

29. novembril ilmuv Põhja Konna II album „Hetk. InSpereeritud Tüürist“ sünnib koostöös vokaalansambli Vox Clamantise ning Estonian Cello Ensemble'iga. Lisaks liituvad bändiga uueks kauamängivaks laulja Mikk Dede, löökpillimängija Lauri Metsvahi ning albumi avalooks Vanemuise orkestrandid ja lõpulooks helilooja Erkki-Sven Tüür. Plaadilt leiab lisaks Põhja Konna omaloomingule ka seaded Erkki-Sven Tüüri koorilauludest „Taandujad“ ja „Väike eestimaine laul“ ning Rasmus Puuri, Madis Järvi, Erkki-Sven Tüüri, Tõnis Kõrvitsa, Põhja Konna ja Valter Soosalu arranžeeringud kollektiivi In Spe teostest "Uus ja vana", "Päikesevene", "Antidolorosum", "Isamaa" ja "Igavik". Albumi „Hetk. InSpereeritud Tüürist“ laulud on kirjutatud Henry Kõrvitsa (Genka), Leelo Tungla, Valter Soosalu, Artur Alliksaare, Peep Ilmeti, Doris Kareva, Juhan Liivi ning Hando Runneli sõnadele.

"Meie II kauamängiv sooritab ühise elutunnetuse ja hingamise kaudu samme, hüppeid ja mõttevahetusi üle žanride. See ei ole kannatamine ristil või ärevuse käes higistamine, vaid protsess, mis toob kokku ühise elutunnetuse – olgu see siis väljendatud traadi tõmbamise, tšellopoogna liikumise, kõride ning kopsude, hip-hop’i, trummi põristamise või vibrafoni resonaatorite kaudu. Kui oleme kütnud põnevust üksteise ellu nii jutu kui ka tegudega väljaspool ühist lavalaudade trampimist, siis ei ole ühtegi põhjust, miks peaksime jätma kinni haaramata meid kokku toonud juhustest, vestlustest ja sellest elust ning hetkest, mil pidada polüloogi meile endile kõige sobivamate instrumentide kaudu,“ kommenteerib uut kauamängivat Põhja Konna laulja ja klahvpillimängija Valter Soosalu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles