Saada vihje

Urmas Vadi esitleb uut jutukogu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Pildil kirjanik Urmas Vadi.
Pildil kirjanik Urmas Vadi. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Ilmunud on Urmas Vadi uus jutukogu «Elu mõttetusest», mis sisaldab 80 lühikest ja veel lühemat lugu ja on Pettunud inimeste küla kroonika. Teose esitlused toimuvad reedel, 29. novembril algusega kell 18 Tallinnas Vanalinna Rahva Raamatus (Pärnu mnt 10) ning laupäeval, 30. novembril algusega kell 19 Tartus kaupluses tARTu (Kastani 42). Tartu esitlusel loevad raamatust tekste Maarja Jakobson, Peeter Rästas ja Urmas Vadi.

Lõik teose sissejuhatusest:

See on lihtsalt selline nimi – Pettunud inimeste küla. Tegelikult pole see mingi küla, pigem linnriik, ja ka inimesed siin pole pettunud, vastupidi, nad on siia tulnud suurte unelmatega, lootuses, et nüüd kõik muutub, kõik õnnestub, algab uus ja parem elu. Oma nime sai see koht peale seda, kui Peeter I oma väesalgaga siit läbi kihutas. Peeter I hobune jäi mutta kinni ja kuningas oli nii vihane ja pettunud, et sülitas. Ning seda kohta, kuhu Peeter I sülitas, hakatigi kutsuma Pettunud inimeste külaks. Esmalt oli siin vaid paar väikest majakest, needki teineteisest meeletus kauguses. Kuid siis rajati sadam ja maanteed, kerkisid hooned, esmalt ühepereelamud, siis juba kortermajad. Siia elama soovijaid oli rohkem, kui ehitada jõuti. Peagi töötasid koolimaja, lasteaed, ostukeskus, jäähall, pakiautomaadid koos kullerteenusega, valmisid seikluspark, haigla ning hooldekodu. Ka paljud firmad olid otsustanud oma tootmise ja logistikakeskused koos kontoritega siia üle tuua. Ei läinud kaua aega, kui omandati linna staatus, tekkisid eeslinnad, neist omakorda arenesid uued keskused ja linnajaod. Ka turistide huvi ja külastatavus tõusid iga aastaga. Meie riigi endine pealinn jäeti peagi maha, seal võis veel ringi uitamas näha paari väsimatut patriooti, kes arvasid, et küll nad saavad ka seal oma elu elatud, kuid lõpuks vandusid nemadki alla ja kolisid meie juurde...

Urmas Vadi jutukogu «Elu mõttetusest».
Urmas Vadi jutukogu «Elu mõttetusest». Foto: Raamat
Tagasi üles