L, 26.11.2022

Valdur Mikita esitleb uut raamatut

Kultuuritoimetus
Valdur Mikita esitleb uut raamatut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valdur Mikita
Valdur Mikita Foto: Sander Ilvest

Esmaspäeval, 2. detsembril kell 18 esitletakse Vanalinna Rahva Raamatus (Pärnu mnt 10) Valdur Mikita uut raamatut „Mikita keeleaabits“. Autoriga vestleb esitlusel tele- ja raadioajakirjanik Märt Treier.

Valdur Mikita tutvustab oma värskeimat teost järgnevalt: "2019. aasta on rahvusvaheline põliskeelte aasta ja lisaks ka eesti keele aasta. See raamat jutustab eesti keele omailmast, mis on põnev, salapärane ja ennekõike väga ilus. Keel on eesti rahva kõige suurem ja kõige vanem ühislooming. Pole kahtlust, et eesti keel kuulub maailma kõige elujõulisemate keelte hulka.

Siin raamatus on juttu põliskeelest ja keelemüütidest, keelemängudest ja maagilisest sõnast ning sünesteetide hämmastavast maailmast. Inimene võib lõpetada kooli ja mitte osata õigesti kirjutada, kuid südamevaluks pole põhjust: keeleline andekus ja õigekirjaoskus ongi erinevad asjad. Loovus ja isikupärane keeletunnetus on olulisem kui õigekiri. See, kes tunneb eesti keele sõnade maitset, ei peagi teadma millise, sõna ette tuleb panna koma!"

Valdur Mikita on eesti kirjanik ja semiootik. Tema tuntuimad teosed on "Metsik lingvistika" (2008), "Lingvistiline mets" (2013) ja "Lindvistika ehk metsa see lingvistika" (2015), kus ta arutleb eesti kultuuri, eestlaste psühholoogia ja eestluse eripära teemadel. Mikita raamat “Kukeseene kuulamise kunst“ oli 2017. aastal Rahva Raamatu kõige menukamate raamatute TOP 100 neljandal kohal.

Märksõnad
Tagasi üles