Kultuurisoovitused

Rein Veidemann esitleb uut esseekogumikku

Rein Veidemann

FOTO: Stanislav Moškov

Esmaspäeval, 9. detsembril algusega kell 17.30 on kõik eesti kirjanduse sõbrad oodatud Mati Undi muuseumis (L. Koidula 17) ​toimuvale Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsi jõuluõhtule. Kell 18.00 esitleb Rein Veidemann oma uut essedekogumikku «Kui sõna on su saatus».

«Kui sõna on su saatus».

FOTO: Raamat

Milleks meile kirjandus? Mis saab lugemisest ja lugejaist? Miks eesti kultuur on olemasolukultuur? Mida tähendab olla eestlane? Mis on üldse elumõte? Neile küsimustele otsitakse pihtimuslikult vastust Rein Veidemanni esseedekogumikus «Kui sõna on su saatus». Sellesse raamatusse on viljaka kirjandusteadlase, õppejõu, kriitiku ja kirjanikuna tuntud literaat valinud vähem või rohkem redigeerituna tekste neljast viimasest aastakümnest, mis autori arvates kõige eeskavalikumalt esindavad tema elukujutust ning eesti kirjandus- ja kultuurimõistmist. Kolmandiku raamatust hõlmavad lausungid esitavad aga ka kirjutaja kõhklusi ja hingevaevusi, lisades portreele intiimse varjundi. «Kui sõna on su saatus» on võetav nii autori usu- kui ka isikutunnistusena.

Raamatule on kaassõna «Fausti mõistatus» kirjutanud uue, 1980-ndatel sündinud põlvkonna üks säravamaid kultuuriajakirjanikke ning -mõtestajaid Joonas Hellerma.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles