Tallinnas toimub kureerimata teatri festival Fringe

Marija Baranauskaite «The Sofa Project».

FOTO: Fringe festival

8.–14. detsembrini vallutab Tallinna kureerimata teatrifestival Tallinn Fringe Festival, mis toetub Fringe festivalide üleilmsele kontseptsioonile, eeskujuks maailma suurimaid kunstifestivale Edinburgh Fringe Festival. Platvorm on avatud kõikvõimalikele artistidele, stiilidele, žanritele, piiranguid ei ole.

Lisaks on festivali kontseptsiooni puhul oluline taskukohane piletihind. Festivalil saab nautida stand-up-komöödiat Venemaalt, Bulgaariast ja Soomest, tsirkust Leedust, improteatrit Taanist ja palju muud põnevat ja ootamatut, burleskist improvisatoorse muusikalini. Seekordse festivali etendused toimuvad seitsme päeva jooksul kahes kohas Tallinnas, klubis Heldeke ja Kellerteatris.

Festivalil etendub Leedu artisti Marija Baranauskaite «The Sofa Project», kus uuritakse, milline on sofade ja diivanite roll inimese elus. Kas sofal võib olla teadvus ja kas diivan võib olla ise publik või esineja laval? Marija seob oma lavastuses tsirkuse ja komöödiateatri elemente.

Festivali külastajal on ainukordne võimalus näha ka rahvusvaheliselt tunnustatud koomiku Oleg Denisovi (Venemaa), kel on varasemalt etendunud kolm soololavastust  Edinburghi Fringe festivalil, stand-up'i. Müütide, muinasjuttude ja privaatsuse ajad on möödas. Kõik teavad kõigi andmeid, kõik teavad kõigist kõike. Oleg uurib oma poliit-satiirilises lavastuses, kuidas inimesed saavad elada koos pettekujutluste ja illusioonidega, ajal, mil tõde on surnud. Teda erutavateks teemadeks on sõnavabadus, võltsuudised, maagiline realism, poliitika ja poliitikute düsfunktsionaalsus.

NUKU näitleja Sandra Lange toob festivalikülastaja ette sõnatu burleski paroodia, mille peategelaseks on üksik vananev Madame Brigitte, kes on armukese võrgutamiseks nõus kõik mängu panema.

Vaata lähemalt kogu festivali programmi siit: tallinnfringe.ee

Tagasi üles
Back