Nike

Värskelt Kuldgloobusega pärjatud Renée Zellwegeri film linastub Artises

Renée Zellweger Kuldgloobuse väärilises rollis filmis «Judy», mis räägib Judy Garlandi elu lõpuaastast.

FOTO: Filmikaader

8. jaanuarist toob Artis piiratud arv kordi ekraanile eluloolise draamafilmi «Judy», milles legendaarseks Ameerika filminäitlejaks ja lauljaks Judy Garlandiks kehastub Renée Zellweger. Möödunud ööl Los Angeleses toimunud galal tunnustati Zellwegerit rolli eest Kuldgloobusega.

«Judy» jälgib meelelahutusmaailma legendi Judy Garlandi karjääri tema elu viimasel aastal, mil ta saabub Londonisse, et sealsele publikule kontserte andes oma täbarat rahalist seisu parandada. On 1968. aasta talv ning Judy, olles raske südamega jätnud lapsed isa hoolde, teeb tõsiseid pingutusi, et õhtu õhtu järel astuda üles ülimenukas klubis The Talk of the Town, kus tema etendused on välja müüdud. 

30 aastat on möödas Judy Garlandi, sünninimega Frances Ethel Gumm’i tähelennu algusest «Võlur Ozis», kuid vaatamata tema hääle mõningasele nõrgenemisele on selle dramaatiline intensiivsus vaid kasvanud. Judyst kiirgub arukust ja soojust, kui ta teeb etenduseks ettevalmistusi, vaidleb korraldajatega, võlub muusikuid ning meenutab möödunut sõprade ja imetlevate fännide seltsis. Ka Judy romantilised unistused pole veel tuhmunud, kui ta alustab suhet Mickey Deansiga, kellest saab üürikeseks ajaks tema viies abikaasa.

Ometi on Judy habras. Töötanud oma 47 eluaastast tervelt 45, on ta väsinud. Teda painavad Hollywoodi jäänud lapsepõlve mälestused ning piinab soov olla kodus koos oma lastega. Kas ta leiab endas jõudu jätkata?

Filmis kõlavad Garlandi tuntumad laulud, muuhulgas ajatu klassika «Over the Rainbow». «Judy» teeb kummarduse maailma suurimaks meelelahutajaks nimetatud lauljatarile, tema häälele ja lummavale loomusele ning tema oskusele armastada.

Varasemalt nelja Kuldgloobuse ja ka Oscariga pärjatud Renée Zellweger elab rolli sisse nii meisterlikult, et lugu poeb tõepoolest naha alla. Tema varasemad tuntuimad osatäitmised on olnud filmides «Jerry Maguire», «Mina, ma ise ja Irene», «Bridget Jonesi päevik», «Chicago», «Külmale mäele» jt.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles