E, 5.06.2023

Artur Rinne ja Jürgen Rooste uus muusikavideo sündis laudas

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Jürgen Rooste
Jürgen Rooste Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Kolm lapsepõlvekaaslast, läinud sajandil Tallinna Reaalkoolis koos pinki nühkinud laulik Artur Rinne, luuletaja Jürgen Rooste ning produtsent ja muusik Asko-Romé Altsoo, tegid koos uue, nüüdisaegse regilaulu.

«Ajarändur» on lugu laulikust, kes käis tulevikus vaatamas, kuidas eestlastel elu kulgeb. Nagu laulust kuulda võib, läheb eesti rahval ikkagi hästi. «Ajarändur» on innustatud vanadest regivärsilistest tekstidest – sisaldab ka otseseid laene – ning tublist eesti rahvast. Teksti autor on kirjanik ja luuletaja Jürgen Rooste, esitajad Artur Rinne, Asko-Romé Altsoo ja Marju Varblane.

Loo video filmiti põhupakkidest ehitatud laudas Sangaste lähedal asuvas Kase Elustiilitalus, mille perenaine on rahvamuusik Marju Varblane ise. Rollides löövad kaasa talu loomad, Arturi ja Marju lähedased, sõbrad ja nende lapsed. Video ja laulu produtseeris Asko-Romé Altsoo.

«Trubaduur, truväär, minnesinger, bard, singer-songwriter, rändlaulik: me kõik oleme seiklejad selles maailmas, ja kõneleme üksteisega just tollel inimeseksolemise viisil,» võtavad sõbrad kokku oma muusikufilosoofia.

Esivanemate Kaja on Artur Rinne muusikaprojekt, mille raames ta töötleb regi- ja folklaululist materjali, andes meie vanadele sõnumitele uue aja kuue.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles