Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kinodesse jõuab Jaan Tootseni film «Fred Jüssi. Olemise ilu»

Fred Jüssi dokumentaalfilmis "Fred Jüssi. Olemise ilu". FOTO: jaan tootsen

Alates 15. jaanuarist on kinodes üle Eesti Jaan Tootseni uus dokumentaalfilm «Fred Jüssi. Olemise ilu».

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes, seistes looduse ja kultuuri ristteel, on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

«Üks Fred Jüssi soovist oli, kui me filmi tegema hakkasime, et peategelaseks oleks Eesti loodus. Ja nii selle filmi puhul ka on. Tegelased on nii Fred kui ka loodus. Ja mul on väga hea meel, et operaatoriks tuli Joosep Matjus, kelle 2018. aastal valminud filmi «Tuulte tahutud maa» kindlasti kõik mäletavad,» lisab filmi režissöör Jaan Tootsen.

Filmi režissöör on Jaan Tootsen, operaator Joosep Matjus, monteerija Katri Rannastu, helikujundajad Horret Kuus, Fred Jüssi ja Külli Tüli, helioperaator Mart Kessel-Otsa, värvimääraja Lauri Laasik, produtsent Kristian Taska, tootja Taska Film.

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Armin Karu, LHV Pank, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Tartu Loomemajanduskeskus, Elisa ja TV3.

Tagasi üles
Back