R, 8.12.2023

Aasta muusik 2019 on Kadri Voorand

Kultuuritoimetus
Copy
Kadri Voorand.
Kadri Voorand. Foto: Laura Strandberg

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid 2019. aasta muusikuks Kadri Voorandi silmapaistva tegevuse eest Eesti ja rahvusvahelisel muusikaareenil.

«Kadri Voorand on särav talent ja mitmekülgne muusik, kellest kiirgab loomingurõõmu,» kirjeldab laureaati Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, kelle sõnul oli 2019. aasta Kadri Voorandi jaoks loominguliselt erakordselt rikas. «Koos Mihkel Mälgandiga valmis Kadril uus album «In duo» ja juubelilaulupeol tuli ettekandele tema loodud ühendkooridelaul «Ära mind lahti lase», mis pälvis lauljate armastuse ja ovatsioonid ning kordusettekande. Möödunud aastal sõlmis Voorandiga lepingu mainekas saksa plaadifirma ACT Records ning Kadri plaadid jõuavad kuulajateni kõikjal üle maailma.»

Aasta muusiku aunimetuse saab muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga.

Kadri Voorand hindab saadud tunnustust kõrgelt: «Eesti muusika on kirev ja inspireeriv. Tahaksin aasta muusikutena esile tõsta veel nii palju teisi, kes on mulle kindlasti andnud rohkemgi, kui enesele teadvustan.»

2019. aastal presidendi Noore Kultuuritegija preemia pälvinud Kadri Voorand on vokalist, pianist ja helilooja, kelle looming viib pealtnäha ühest äärmusest teise. Näiteks on Voorand musitseerinud hiljuti Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, loonud muusika Priit Tenderi joonisfilmile «Orpheus», teinud koostööd  artistidega, nagu Anthony Branker, NOËP, Rein Rannap, Erki Pärnoja jt. Eesti Filharmoonia Kammerkoorile on ta komponeerinud suurvormi «Laineile end kingin».

Voorandil on ilmunud seitse albumit, millest kolm on pälvinud auhinna Eesti Muusikaauhindadel. Teda on tunnustatud aasta naisartisti, aasta džässmuusiku ja noore džässitalendi tiitlitega. Tänavustel Eesti Muusikaauhindadel on Voorand nomineeritud aasta albumi ning aasta džässialbumi kategoorias, Eesti Kooriühing on ta esitanud aasta koorihelilooja tiitlile (tiitli on ta pälvinud ka 2017. aastal).

Aasta muusiku tiitel antakse Kadri Voorandile üle pidulikul kontserdil 29. jaanuaril kell 19.

Eesti Rahvusringhääling on aasta muusiku tiitlit andnud välja 1982. aastast. Tiitli on pälvinud teiste hulgas Paavo Järvi (2012), Ivo Linna (2009), Tiia-Ester Loitme (2008), Rein Rannap (2002), Tõnu Kaljuste (1998), Erkki-Sven Tüür (1996), Valter Ojakäär (1993), Alo Mattiisen (1988), Kalle Randalu (1982) jt. Mullu pälvis aasta muusiku tiitli dirigent Risto Joost.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles