DocPoint Tallinn pakub briljantseid dokfilme (ja palju)

Kultuuritoimetus
Copy
Dokumentaalfilm «Rasvarinne»
Dokumentaalfilm «Rasvarinne» Foto: Filmikaader

29. jaanuarist kinodesse jõudev kirju ja rikkalik XI DocPoint Tallinna kava annab hea ülevaate viimase aasta maailma dokumentalistika paremikust. Viiel päeval jõuab publiku ette üle 40 dokumentaalfilmi meilt ja mujalt.

Programmi pärliks on kindlasti üks aasta enim hinnatud dokke «Pühendus Samale», mis on alates Cannes’i festivali dokumentaalfilmide peapreemiast poole aastaga järjest võitnud mitukümmend auhinda ning kandideerib nii BAFTAle ja Oscarile. Suurimatest auhinnavõitjatest on kavas veel legendaarset Iisraeli inimõiguste juristi Lea Tsemelit portreteeriv dokumentaal «Advokaat». 

«Selleaastane programm paistab silma väga paljude äärmiselt isiklike ja intiimsete lugudega. Filmide peategelased ei karda näidata oma elu kõige dramaatilisemaid hetki ja haavatavust, aga ka sisemist jõudu ning loomiskirge,» ütles kava iseloomustamiseks programmi koostaja Filipp Kruusvall.  

Doklumentaalfilm «Pühendus Samale»
Doklumentaalfilm «Pühendus Samale» Foto: Filmikaader

Juba mitmendat aastat pakub DocPoint Tallinna programm ka väga head soolist tasakaalu. Festivali kavas leidub filme, mis tegelevad meeste vaimse- ja füüsilise tervise ning emotsionaalse maailmaga («Meeste laul», «Mehed ja pojad»). Lisaks on mitu transsooliste inimeste väljakutsetest kõnelevat dokki («Li Ermao kaks elu», «XY Chelsea») ning nagu juba traditsiooniks saanud, on tugevalt esindatud naisrežissöörid ja lood naistest, kes ühel või teisel moel muudavad maailma ja iseennast. Näiteks Indias orbude eest hoolitsev poola arst Helena Pyz filmis «Homme on ka päev», kelmikalt ülekaalulisuse stereotüüpidele kinda viskavad naissuunamudijad filmis «Rasvarinne», Davosi majandusfoorumil maailma suurtele julgelt silma vaatav Greta Thunberg filmis «Foorum»või möödunud aastal 90-aastasena meie seast lahkunud prantsuse kinolegend Agnès Varda. 

Festivali avamisel näeb Eesti publik esmakordselt Jihlava festivalil linastunud režissöör Margit Lillaku filmi «Südamering» ning samas toimub Ülo Pikkovi lühidoki «Kilpkonn ja jänes» maailma esilinastus.

XI DocPoint Tallinn toimub 29. jaanuarist 2. veebruarini Tallinna kinodes Sõprus ja Artis. Piletid on müügil Fienta müügikeskkonnas. Hind kõigile DocPoint Tallinn festivali seanssidele on 5 €, 6 piletit korraga ostes 25 €. Pileteid on võimalik soetada festivali nädalal alates 27. jaanuarist ka Artise kino kassast.

Tutvu DocPoint Tallinn 2020 kavaga!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles