Trieste kaasproduktsiooni foorumil pälvis autasu Eesti osalusega film

Filmilint. Foto on illustratiivne.

FOTO: Meelis Meilbaum

Trieste filmifestivali koostööfoorumi When East Meets West Itaalia–Balti arendusauhinnad anti välja 20. jaanuaril 2020. Üks auhinnasaajatest oli Eesti-Itaalia koostööprojekt «Bandiera rossa». Teine võit läks Läti-Itaalia koostööfilmile. Auhinnafond oli 30 000 eurot.

Balti-Itaalia arendusauhinnale pandi alus 2018. aasta novembris, et suurendada nelja riigi vahelist koostööd. Arendusauhinna eesmärgiks on rahastada Itaalia ja Balti riikide koostöös sündivate täispikkade mängu-, anima- ja dokumentaalfilmide arendust.

Tänavusse žüriisse kuulusid  Mariella Troccoli ja Chiara Fortuna Itaalia Kultuuriministeeriumist, Dita Rietuma Läti filmikeskusest, Edith Sepp Eesti Filmi Instituudist ja Rolandas Kvietkauskas Leedu Filmikeskusest. 

Võidu pälvis kunstiline dokumentaal «Bandiera rossa», mis kõnetab olulisi sotsiaalseid probleeme iroonia ning julgusega. Film sünnib Itaalia-Eesti koostöös. «Banriera rossa» Eesti-poolne tootja on Exitfilm. Teine toetuse pälvinud projekt on Läti – Itaalia koostööfilm «Õed» («Sisters»), mis räägib kahe lastekodus kasvanud õe eluteekonnast. 

Tagasi üles