N, 30.03.2023

Algab loengusari «Tallinna lood ja legendid»

Kultuuritoimetus
Algab loengusari «Tallinna lood ja legendid»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiek in de Kök muuseum.
Kiek in de Kök muuseum. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES /

Neljapäeval, 30. jaanuaril algab Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis loengusari «Tallinna lood ja legendid», milles uuritakse Tallinnaga seotud lugude päritolu. Avaloengus Neitsitorni lektooriumis räägib kirjanik Jan Kaus oleviku ja mineviku suhetest linnaruumis.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornide ja käikudekompleks on üks Tallinna tihedamini lugudega «asustatud» alasid: neid on siinsete paikade külge kinnistunud alates linna varastest sajanditest kuni nõukogude perioodi pungikangelaste ja taasiseseisvumiseni välja.

Neljapäev, 30. jaanuar kell 18

Kirjanik Jan Kaus: «Olevik ja minevik ning kaos ja kord linnaruumis»

«Käsitlen korra ja kaose küsimust erinevatest rakurssidest – kuidas linnaehitust mõjutavad majanduslikud ja kultuurilised jõud üksteist mõjutavad, üksteisega põrkuvad ja üksteisega sulanduvad; millistes suhetes on omavahel funktsioonid ja tähendused, kuidas oleviku perspektiivist on ülekaalus funktsioonid, aga mineviku perspektiivist tähendused. Ja kuidas kaose ja korra põimumine on ka täiesti ruumiline – kuidas tänavavõrgustik on näiteks loodusliku rannajoonega või koduse raamatukoguga paralleelne nähtus.»

Registreeri siit 

Neljapäev, 27. veebruar kell 18

Folklorist Marju Kõivupuu: «Kohalik ja rahvusvaheline Tallinna linnalugudes». Registreeri siit

Neljapäev, 26. märts kell 18

Elle-Mari Talivee, vanemteadur, Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse muuseumiosakonna juhataja: «Tallinnast kõnelevas ilukirjanduses korduvad motiivid.» Registreeri siit

Neljapäev, 23. aprill kell 18

Tallinna Ülikooli õppejõud Maris Saagpakk: «Baltisaksa lood ja legendid Vanast Tallinnast». Registreeri siit

Loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse kuulvas Neitsitorni lektooriumisaalis. Loengute algus kell 18, kestus 1 tund.

Märksõnad
Tagasi üles