N, 2.02.2023

Vana Baskini teater kaalub rahastusest ilma jäämise tõttu kohtusse pöörduda

Vana Baskini teater kaalub rahastusest ilma jäämise tõttu kohtusse pöörduda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Lohusalus esietendus Vana Baskini Teatri suvelavastus  Richard Harrise komöödia "Üllatuskülaline".  Pildil Aarne Valmis ja Eino Baskin. Aasta oli siis 2010.
Lohusalus esietendus Vana Baskini Teatri suvelavastus Richard Harrise komöödia "Üllatuskülaline". Pildil Aarne Valmis ja Eino Baskin. Aasta oli siis 2010. Foto: Peeter Langovits

Vana Baskini teater kaalub kultuuriministeeriumi vastu kohtusse pöördumist, kuna teater jäi ilma soovitud 58 000 eurost etendusasutuste tegevustoetusest. Teater on juba teist aastat järjest toetusest ilma jäänud. 

«Me praegusel hetkel uurime, millised on meie võimalused,» ütles Vana Baskini Teatri osanik ja juht Aarne Valmis ERRile. «Ega ma niisama seda kirjanduslikust huvist ei tee. Aga ma ei tahaks praegu sündmustest ette rutata.»

Valmis lisas, et kohtusse pöördutakse vaid sel juhul, kui ta näeb võimalust kohtus ka võita. Selle jaoks on ettevõtte esindaja KL Consult Õigusbüroo kultuuriministrilt välja nõudnud dokumendid, mille alusel Vana Baskini Teatrile 58 000 eurot toetuseks ei antud.

Täpsemalt soovivad teatri juristid tutvuda etendusasutuste tegevustoetuste 2020 maksmise komisjoni koosoleku protokollide või muude dokumentidega.

Valmise sõnul on tegevustoetus teatrile oluline ja ilma selleta võidakse tegevus lõpetada.

Märksõnad
Tagasi üles