iDeal kampaania

Narva Vabal Laval esietendub lavastus üleminekuaja inimestest

Lavastus «Üleminekuaja inimesed».

FOTO: Sergei Stepanov

Kolmapäeval, 29. jaanuaril, esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses tunnustatud vene lavastaja Mihhail Patlasovi lavastatud ja tõestisündinud lugudel põhinev «Üleminekuaja inimesed». Tallinna publikuni jõuab lavastus 26. veebruaril.

«Adusin, et elu ise lavastab kõige paradoksaalsemal, hirmsamal ja paremal moel. Sellest ajast tean, et dokumentaalne tekst vastab mu küsimustele palju paremini, kui see, mida näitekirjanikud välja mõelda suudavad», lausus Patlasov.

Narvas esietenduv «Üleminekuaja inimesed» on lavastus, mis räägib kunstnikest ja üleminekute mõjust nende loomingule. Lisaks kunstnikele on lavastuses oluline roll kanda ka Narva linnal. «Narva on eriline koht, siin on läbi ajaloo nii palju toimunud ning siin on palju multikultuurseid elemente. Narva on eksootiline nii Venemaalt kui Eestist vaadates, nagu New York või Pariis,» tõdes Patlasov.

Peterburi Aleksandriski teatri lavastaja Mihhail Patlasov on rahvusliku teatripreemia «Kuldne Mask» kahekordne laureaat ja Peterburi kõrgeima teatripreemia «Zolotoi sofit» laureaat. Laval on Ingrid Margus, Dan Jeršov, Karl Andreas Kalmet, Liis Lindmaa, Gert Raudsep ja Liina Tennosaar.

Lavastus on koostatud vestlustest, milles osalesid: Ene-Liis Semper, Marko Mäetamm, Alexei Gordin, Raul Kurvitz, Olesja Katšanovskaja-Münd, Artemy Troitsky, Maria Bonchuk & Sergei Haragoriev, Dmitri Filiminov, Andrei Kedrin, Sergei Minin, Ingrid Margus ja Martin Saar, Bita Razavi, Edith Karlson, Darja Popolitova, Varvara & Mar, Dénes Farkas, Evi Pärn, Alina Tihhonova, Daniel Kolpaktši ja Aleksander Openko ja Alice Järvet.

«Üleminekuaja inimesed» kuulub Vaba Lava 2020/2021 hooaja kuraatorprogrammi, mille teemaks on «Murranguaja inimesed». Fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Kuraatoriks on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius.

Etendused on eesti keeles venekeelsete subtiitritega. Etendused toimuvad 29. ja 30.01 ning 5.02 Vaba Lava Narva teatrikeskuses ja 26.02, 09.03, 10.03, 04.04 Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses.

Tagasi üles