N, 30.11.2023

Üheteistkümnes DocPoint Tallinn lõppes publikurekordiga

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
XI Docpoint tõi saalid täis.
XI Docpoint tõi saalid täis. Foto: Docpoint

Möödunud nädalal toimunud dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn 2020 leidis sel aastal erakordselt sooja vastuvõtu. Festivalil linastus 45 dokumentaalfilmi ning 55 seanssi tõid ekraanide ette Tallinnas ja Tartus kokku üle 5200 vaataja.

Publiku hulgas populaarseimateks osutusid kodumaine Margit Lillaku ökokogukonna-draama «Südamering», mis linastub sellest nädalast kinodes üle Eesti. Rahvusvahelisest dokumentalistikast olid vaadatuimad parima dokumentaalfilmi BAFTA võitnud ning Oscarile kandideeriv Waad Al-Kateab «Pühendus Samale», Alina Rudnitskaja «Võrgutamiskool» ning Hilla Medalia ja Shosh Shlam’i «Üleliigsed naised». Suur menu saatis ka režissöör Kristina Normani filmi- ja teatrikunsti ühendavat dokumentaal-lavastust «Lighter Than Woman», mis toimus koostöös Kanuti Gildi SAALiga.

Festivali kunstilise juhi Kaarel Kuurmaa sõnul näitasid programmi populaarseimad teosed, et naiste hääl empaatiliste lugude jutustajatena ja filmide peategelaste suu läbi kõlab aina valjemalt ning selgemalt olenemata sellest, kas teemaks on sõda, uus vaimsus või ühiskondlikud soorollid. «Dokumentalistikal tervikuna oli väga hea aasta ning selle kunstiliselt hõrke vilju saime maitsta ka meie festivalil,» lisas Kuurmaa.

Filmitudengitele ja -loojatele mõeldud meistriklassi viis BFMis läbi rohkelt auhinnatud iraani režissöör Mehrdad Oskouei. Linastusid ka neli Oskouei filmi: «Päikeseta varjud», «Säratud unistused», «Talve viimased päevad» ja «Nina Iraani stiilis». Lisaks Oskoueile olid DocPoindi linastustel kohal veel näiteks taani režissöör ja produtsent Eva Mulvad, soome režissöör Elina Talvensaari ning kurdi päritolu õppejõud ja režissöör Rûken Tekes.

Helsingis käis 19. korda toimunud DocPointil dokumentaalfilme vaatamas üle 32 000 filmisõbra, mis oli samuti kõigi aegade rekord. Järgmine DocPoint festival toimub 2021. aasta veebruari alguses.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles