R, 2.06.2023

Anri Rulkovi preemia pälvisid Johannes Magnus Aule ja Teresa Väli

BNS
Facebook Twitter
Comments
Anri Rulkov
Anri Rulkov Foto: Harri Rospu

Kolmapäeval anti Balti Filmi- ja Meediakoolis välja neljas Anri Rulkovi preemia, mis seekord läks jagamisele kahe neljanda kursuse filmitudengi vahel.

Lühifilmi «Reiv» eest pälvis preemia Johannes Magnus Aule ja lühifilmi «Karm liin» eest Teresa Väli. Esimese puhul tõstis žürii esile inimese tajupiiride veenvat kinematograafilist kirjeldamist, teise puhul laste mängu ja tõsielu oskuslikku põimingut filmi kompositsioonis.

Filmirežissöör Anri Rulkovi (1972–2008) mälestuseks loodud preemia suurus on 1000 eurot ja seda annavad välja teadlane Aleks Rulkov, filmiprodutsent Peeter Urbla, režissöörid Indrek Simm ja Raimo Jõerand. Preemiaga tahetakse märgata ja julgustada neid noori filmitegijad, kelle koolitööna valminud filmis kajastub looja sisemaailm ja selle väljendamise otsingud kõige ehedamal kujul.

Varasematel aastatel on preemia pälvinud Triin Ruumet, Moonika Siimets, Eret Kuus ja Jako Krull.

​«Reiv» on Tallinna Ülikooli Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudi kolmanda kursuse lühifilm, mis kõneleb kolme nooruki võikast kogemusest intensiivsel reivipeol, kus peodroogid pole kellelegi võõrad. Osades: Kristiin Räägel, Mart Müürisepp, Henessi Schmidt, Arolin Raudva, Kristjan Sarv.

«Karm liin» räägib aastast 1996. Hiiglasliku kortermaja läänepoolses küljes elava Andruse ja idapoolses küljes elava Zanna keelatud sõprus pannakse proovile lastegängidevahelises sõjas. Kasutusele võetakse kodustest vahenditest valmistatud relvad ning filmidest ja multikatest omandatud teadmised. Mängus on rohkem kui elu, mängus on au ja hiilgus ning pime armastus kodukoha vastu. Osades: Ruben Tolk, Amanda Raadik, Gert Raudsep, Margaret Inno, Thor Alunurm, Kert Sihver, Lukas Tolk, Oskar Nurmik, Rasmus Taveter, Hans Juhan Olumets, Björn Reinut Laur.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles