Kultuurisoovitused

Paide Teatris käivad uue perelavastuse proovid

«Blablabla» proov. Vasakult Jaan Pehk, Ursel Tilk, Johannes Sepping ja Joosep Uus.

FOTO: Paide Teater

Paide Teater toob 26. märtsil publiku ette koguperelavastuse «Blablabla». Emakeelekuule kohaselt räägib lavastus keelest ja kõigest sellest, millest keel koosneb ja tekib – tähtedest, häälikutest, sõnadest, lausetest, aga ka juhuslikest näpu- ja kirjavigadest.

Kui Piiblis saab sõna lihaks, siis lavastuses «Blablabla» saab sõnast mäng, keelemäng, kus ühe tähe langemine sõnataevast teeb teiseks kõik. Nii nagu taevas, nõnda ka maa peal. Sõlme läinud keel väljendab seda, mida korralikud sõnad ära ei ütle. Üksainus sõna loob tohutu maailma.

26. märtsil esietenduva lavastuse loovad lavastajad Anne Türnpu ja Eva Koldits, kunstnik Kairi Mändla, helikunstnik Jaan Pehk, valguskunstnik Airi Eras ning Paide Teatri näitlejad Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk, Kirill Havanski ja Joosep Uus.

Paide Teater on võtnud eesmärgiks uurida teatri ja kogunna suhteid 21. sajandil, küsida, milleks meile täna teatrit tarvis on. Et vastusele lähemale jõuda, püüame jõuda ka igas vanuses vaatajani. «Blablabla» sobib kõigile lastele alates 5. eluaastast. Aga mitte ainult lastele! Vaatama ootame ka 25-aastast vanemat venda, 55-aastast nooruslikku vanaisa ja muidugi vaarvanaema, kel aastaid juba 505. Et teemaks on keel, siis on lavastus eriti paslik klassiga vaatamiseks.

Paide Teatri juht Harri Ausmaa lubab vaate- ja sõnamängu igale vanusele. «Hea perelavastus on selline, mis pakub elamuse nii lapsele, kui neile, kel lapsepõlv juba selja taha jäänud. Elukogemusele vastavalt avanevad ka lavastuse erinevad tahud ja tasandid,» kommenteeris Ausmaa.

Kevadel mängib teater «Blablablad» alates 26. märtsist kuni 23. aprillini vaid üheksa etendust, aga teater soovitab silmad lahti hoida sügiste lisaetenduste kuupäevade suhtes.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles