Kultuurisoovitused

Jaanus Nõgisto astub üles koos Jaapani psühhedeelikutega

Hikashu.

FOTO: promo

Aasia sõnatu teatri festival «1000 kurge» toob Tallinnasse ja Tartusse Jaapani rock-bändi Hikashu, 12. märtsil kell 19 on kontsert Tartu Aparaaditehase Armastusesaalis ja 14. märtsil kell 20.30 Tallinnas Sakala 3 teatrimajas. Psühhedeelse Jaapani ansambliga astub üles ka Eesti rock-muusik Jaanus Nõgisto.

Jaanus Nõgisto: «Tundus põnev väljakutse. Mina liitun esialgu kaheks nende originaallooks. Ehk tsiteeritakse ka Led Zeppelini. Veel pole selge, aga Kraftwerki kindlasti».

Hikashu muusikud eksperimenteerivad free jazz'i, no wave'i, gutturali, growling Beefheartiani ja pop stiilidega ning võtavad loa laval korralikult mürada. Bändi algusaastatel tegid nad palju omi lugusid, kuid ka kavereid, neil on näiteks oma versioon Kraftwerki menuloost «The Model».

Bändi vokalist Makigami Koichi jõudis muusika juurde juhuslikult tänu vajadusele luua 70ndatel ühe oma teatrilavastuse jaoks originaalmuusika. Temaga liitus keskkooli sõber Mita Freeman, kellest sai hiljem Hikashu kitarrist. Kahe looja koostöö tulemusena sündis 1978. aastal Hikashu. Nende esimene singel sündis 1979. aastal ning kandis nime «20. sajandi lõpp». Singliga saavutati Jaapanis ka kohe laialdasem tuntus.

Mõne aja pärast leidis aga bänd, et pop-maailm on liiga piirav ning hakkas rajama oma iseseisvat teed, luues  2003. aastal koosseisu, kuhu kuulusid bassimängija Sakaide Masami, klahvpillimängija Shimizu Kazuto ja trummar Sato Masaharu. Kogenud improviseerijate Shimizu ja Sato kaasamine võimaldas Hikashul minna veelgi eksperimentaalsemale teele. 2005. aastal salvestasid nad albumi «Ten Ten» pelgalt improvisatsioonide põhjal ja astusid üles sellistel üritustel nagu Yokhama Jazz Promenaad ja Jazz Art Sengawa, samas ka laiemalt tuntud rokisündmusel Fuji Rock festival.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles