Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kes on inimene?

«Agulihärrades» laulavad ja jutte vestavad Indrek Ojari ning Argo Aadli. FOTO: KilK

Diana Leesalu ja teater KilK toovad rahvusooperi kammersaalis välja sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel. 14. märtsil esietenduvas «Agulihärrades» mängivad Leesalu kolleegid Tallinna Linnateatrist – Laval Argo Aadli ja Indrek Ojari.

Inimene on ülepeakaela üks väga huvitav nähtus. Võiks lausa öelda, et mõistatus. Agulihärrad Argo Aadli ja Indrek Ojari on võtnud lahata kõige tähtsamad küsimused siin elus. Kes see inimeseloom õieti on? Millest ta koosneb? Miks on ta selline nagu ta on? Ja mis asja ta siin maamuna peal ajab?

Lavastuse autorid on saanud inspiratsiooni 1930. aastatest, mil Eesti Wabariigi pealinnas oli piir teatri ja restorani vahel üpriski hägune, sest pärast õhtuse etenduse lõppu suundusid nii mõnedki armastatud näitlejad populaarsetesse lokaalidesse, et lõbustada seal oma austajaid kõikvõimalike laulu-, tantsu- ja naljanumbritega.

Agulihärrade poolt tulevad ettekandmisele laulud, mida tol ajal esitasid näiteks Aleksander Arder, Benno Hansen, Paul Mets, Agu Lüüdik, Riina Reinik, Aarne Viisimaa, Ants Eskola, Kivilombi Ints ja teised.

Tagasi üles
Back