Kultuurisoovitused

Auhinnatud kodumaine animafilm on nüüd tasuta vaadatav

Sander Joone joonisfilm «Sounds Good».

FOTO: Kaader filmist

Režissöör Sander Jooni 2018. aastal valminud animafilm «Sounds Good» on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon. Nüüd on film kõigile kättesaadav interneti vahendusel.

Sounds Good from Sander Joon on Vimeo.

«Sounds Good» on eksperimentaalne, helidest inspireeritud lühianimatsioon. Filmi keskseks liiniks on lintmakiga operaator, kes tõmbab meid veidrale teekonnale. Operaatoriga paralleelselt näeme kuraatoreid, kes on tüdinenud nii elust kui filmist, millest nad end leiavad. Igavuse leevendamiseks alustavad nad performance’it. Liine ühendavaks elemendiks on seened, mis kasvavad ja pulbitsevad filmi arenedes.

Režissöör Sander Joon (sündinud 1990) on töötanud VJ-kunstnikuna ja teinud kaasa telesarja Rick and Morty reklaami loomisel. Režissöörina on ta varasemalt teinud kaks lühianimatsiooni: «Velodrool» (2015) ja «Moulinet» (2017). Mõlemat filmi on saatnud edu festivalidel. Joon lõi kaasa ka kodumaise «Vanamehe filmi» (2019) tootmisel. Hetkel arendab ta oma esimest koolivälist lühianimatsiooni “Rehvivargad”, mis vaatleb rallimaailma absurdi pilguga. «Rehvivaraste» arendust on toetanud Eesti Filmi Instituut.

«Sounds Good» on toodetud Eesti Kunstiakadeemias (Priit Pärna ja Olga Pärna juhendamisel), Taani residentuuris The Animation Workshop ning animatsioonistuudios BOP.

Tagasi üles