Kultuurisoovitused

Kultuurikalender ⟩ Eelseisvad veebietendused ja e-kontserdid
Lisatud järelvaatamise lingid

Triin Lellep

FOTO: Andres Haabu

Seoses koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendatud meetmetega näib aktiivne teatri- ja kontserditegevus – niivõrd, kui seda üldse on – kolivat lähinädalateks veebikeskkonda. Postimehe kultuuritoimetus püüab koondada infot kõigi otseülekande vormis toimuvate kultuuriürituste kohta ühte kalendrisse. Kel on soovi lisada siia eelinfo oma ürituse kohta, saatke palun e-kiri aadressile kultuur@postimees.ee.

    TOIMUNUD ÜRITUSED (ENAMIK TASUTA JÄRELVAADATAVAD):

    REEDE, 13. märts

    LAUPÄEV, 14. märts

    PÜHAPÄEV, 15. märts

    • Islandi black metal ansambli Misþyrming kontsert Tallinnas

    KOLMAPÄEV, 18. märts

    NELJAPÄEV, 19. märts

    REEDE, 20. märts

    LAUPÄEV, 21. märts

    PÜHAPÄEV, 22. märts

    ESMASPÄEV, 23. märts

    TEISIPÄEV, 24. märts

    KOLMAPÄEV, 25. märts

    NELJAPÄEV, 26. märts

    REEDE, 27. märts

    LAUPÄEV, 28. märts

    PÜHAPÄEV, 29. märts

    TEISIPÄEV, 31. märts

    • KUMU tuur näitusel «Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel»

    KOLMAPÄEV, 01. aprill

    REEDE, 03. aprill

    • e⁻lektroni veebifestival Kõhe Vastasmõju (esinesid: Henri Hütt & Veiko Tubin, Mette Edvardsen ja The Estonian Electronic Music Society)
    • Klubi HALL pidu «House of Acid»
    • Ikevald Rannapi kodukontsert
    • Ansambli OOPUS stuudiokontsert

    LAUPÄEV, 04. aprill

    PÜHAPÄEV, 05. aprill

    TEISIPÄEV, 07. aprill

    • Paavo Matsin Kirjandusliku teisipäeva külalisena
    • KUMU tuur näitusel «Vello Vinn. Vastupeegeldused»

    KOLMAPÄEV, 08. aprill

    NELJAPÄEV, 09. aprill

    REEDE, 10. aprill

    LAUPÄEV, 11. aprill

    PÜHAPÄEV, 12. aprill

    ESMASPÄEV, 13. aprill

    TEISIPÄEV, 14. aprill

    • KUMU kuraatorituur näitusel «Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)»
    • Kirjandusliku teisipäeva sarjas vestles Kerstin Vesteliga laulusõnade kirjutamisest Helena Randlaht ansamblist Sibyl Vane
    • Roland Tokko ja Harald Lepisku raamatu «Minu elu kutse» esitlus
    • Doris Tislar loeb katkendeid Ellen Niidu «Krõlliraamatust»
    • Paul Neitsovi veebikontsert

    ​KOLMAPÄEV, 15. aprill

    • Tanel Rubeni veebikontsert džässiklubis Philly Joe's
    • Ingely Laiv-Järvi ja Marius Järvi veebikontsert «Meie lugu muusikas»
    • Andres Roosileht kannab ette katkendeid Antoine de Saint-Exupéry jutustusest «Väike prints»
    • Tallinna Kunstihoone virtuaaltuur Ede Raadikuga näitusel «Parim, kes sa kunagi oled»

    NELJAPÄEV, 16. aprill

    REEDE, 17. aprill

    LAUPÄEV, 18. aprill

    PÜHAPÄEV, 19. aprill

    TEISIPÄEV, 21. aprill

    • Tallinna Kunstihoone tuur kunstnike Mihkel Ilusa ja Paul Kuimetiga näitusel «Lõputa lugu»; modereerib kuraator Siim Preiman
    • Eesti Kunstimuuseumi kuraator Merike Kurisoo virtuaaltuur näitusel «Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna»
    • Ingeri kodukontsert

    KOLMAPÄEV, 22. aprill

    NELJAPÄEV, 23. aprill

    • Mick Pedaja hommikukontsert
    • Prima Vista, Kirjanduslinn Tartu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna ja Utoopia raamatupoe kirjandusest inspireeritud veebiprogramm: Marja Undi ja Maia Tammjärv
    • Veebikohtumine Rakvere Teatri näitleja Elar Vahteriga
    • Tartu Folgiklubi külaliseks on Kaisa Kuslapuu, temaga vestleb Ants Johanson
    • Ruutu10 – Toivo ja Rauno teevad improt
    • Heategevuskontsert «Tänukõne kiirabile» koos Tanja ja Mikk Saare, Elina Necayeva ja Peter Põdraga

    REEDE, 24. aprill

    • Tallinna Kunstihoone virtuaaltuur Laura Kuusega näitusel «Armas algorütm,»
    • Klubi Heldeke veebi-show
    • Argo Valsi kontsert džässiklubis Philly Joe's
    • Marten Kuninga ja Robert Linna veebikontsert
    • Cityflashi ja Laura-Ly veebikontsert
    • Üllar Saaremäe ja Karl Robert Saaremäe loevad Juhan Liivi, Juhan Smuuli ja Juhan Viidingu luulet.
    • Klubi 9/11 DJ-set'id (Virgo, Labrighli ja Domnina)

    LAUPÄEV, 25. aprill

    PÜHAPÄEV, 26. aprill

    ESMASPÄEV, 27. aprill

    TEISIPÄEV, 28. aprill

    KOLMAPÄEV, 29. aprill

    • Kirjanduslik kolmapäev – Jelena Skulskaja tõlgitud luulevalimiku «Mina olen sinu luuletus» esitlus, kus osalesid Jelena Skulskaja, Maarja Kangro ja Jan Kaus
    • Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Greta Koppel tutvustab argipäeva kujutamist Madalmaade kunstis
    • Kadri Voorandi kodukontsert «Armastus võidab kõik»
    • Juhan Uppini soovikontsert
    • Paul Neitsovi kodukontsert

    NELJAPÄEV, 30. aprill

    REEDE, 01. mai

    • Klubi Heldeke show
    • Koolitantsu Kompanii lavastus «Su ärkvelolek on uni»
    • Duo Tuus kontsert «Kevadpüha Duo Tuusaga»
    • Estonia kontserdisaali lavalt andis kontserdi ERSO trio koosseisus Triin Ruubel-Lilleberg, Ivan Bragado Poveda ja Theodor Sink
    • Frankie Animali uue albumi esitluspidu: vol 1, vol 2, vol 3vol 4
    • Rando ja Oliveri (bändist Odd Hugo) kontsert GenKlubist
    • Elina Borni kontsert
    • Paul Neitsovi ja Mait Trinki kodukontsert
    • Klubi 9/11 DJ-set'id (puldis: Veikko Kasak, EQ, Priit Kuusik, Chameleon ja TRAnnika)

    ​LAUPÄEV, 02. mai

    • Piia Põdra ja Morten Langi kontsert
    • Maiani ja Merilin Mälki kontsert
    • Attic Bass DJ-set'id: Infrag, redline, Audioholic, Insect, Mad Madis, Andy Malex, Gregory Frisson
    • Klubi HALL DJ-set'id (Kaspar Kivilo, Veiko Kikas ja Micaela Saraceno): vol 1, vol 2, vol 3, vol 4, vol 5

    ​PÜHAPÄEV, 03. mai

    • Fotografiska veebituur Bryan Adamsi näitusele «Päevavalgel»
    • villemdrillemi kontsert

    TEISIPÄEV, 05. mai

    KOLMAPÄEV, 06. mai

    NELJAPÄEV, 07. mai

    • Foorum «Milliseks kujundame kultuurikorralduse uue ajastu?»
    • Tallinna Kunstihoone kuraatorituur näitusel «Parim, kes sa kunagi oled»
    • Veebisaade «Kodune raamatukogu» Janika Kronbergiga
    • Mikk Tammepõllu ja Jörgen Pakkase akustiline kodukontsert
    • Rahvusooper Estonia kontsert «Jubilate – Tšaikovski 180»
    • Interaktiivne veebikohtumine Rakvere Teatri näitleja Imre Õunapuuga
    • Mairo Marjamaa ja Heikko Remmeli kontsert džässiklubis Philly Joe's
    • Paul Neitsovi kodukontsert

    REEDE, 08. mai

    • Teemu Mäki avatud loeng Sõltumatu Tantsu Laval
    • HÕFFi programm veebiplatvormil Elisa Stage (piletiga, järelvaadatav kuni 11. maini)
    • Arno TammeRoomet JakapiAndres Rootsu ja Macajey kontsert GenKlubis
    • Piip ja Tuut Teatri etendus (etenduse pilet 3 eurot, kuupilet 12 eurot)
    • Eesti teatrite ühine lühinäidend «Eesti teatri päästmine»
    • ERSO veebikontsert «Lepo Sumera 70»
    • Klubi 9/11 DJ-set'id (Paavo, Jo-L, Karinsmatic ja Joy Verano)
    • Klubi Heldeke show (külaline jalgpallidega žongleerimise Guinnessi rekordi omanik Marco Bonisimo Hollandist)
    • Ansambli Köömes kontsert
    • Väike PD kontsert «Matusebüroo avamispidu»

    LAUPÄEV, 09. mai

    • Made In Estonia Festival
    • Eesti Kirjanike Liidu lastehommik «On üks» näitleja Rahel Otsaga
    • HÕFFi programm veebiplatvormil Elisa Stage (piletiga, järelvaadatav kuni 11. maini)
    • Estonian Voices juubelikontsert Elisa Stage'il (pilet 10 eurot)
    • Ansambli I Wear* Experiment kontsert
    • Pjotr Tšaikovski ooperi «Padaemand» Estonia lavastuse salvestus
    • Klubi HALL DJ-set'id: vol 1, vol 2
    • Attic Bass DJ-set'id

    PÜHAPÄEV, 10. mai

    • Piit ja Tuut Teatri emadepäeva erisaade
    • Nõmme linnaosa emadele pühendatud Jakko Maltise veebikontsert
    • HÕFFi programm veebiplatvormil Elisa Stage (piletiga, järelvaadatav kuni 11. maini)
    • Võrumaa Arenduskeskuse emadepäevale pühendatud kontsert
    • Tallinna Linnateatri heategevuslik emadepäeva kontsert-etendus
    • Rita Ray kontsert
    • Paul NeitsoviRute Trochynskyi ja Ruslan Trochynsky emadepäeva kontsert
    • Oleg Pissarenko emadepäevakontsert (piletiga)

    ESMASPÄEV, 11. mai

    • Uno Trummi loeng «Palmse Mõisa töödering 1805. aastal»

    TEISIPÄEV, 12. mai

    • Kirjandusliku teisipäeva raames esitles Joosep Vesselov oma luulekogu «Linna laul»
    • Paul Neitsovi kodukontsert

    KOLMAPÄEV, 13. mai

    • Kirjanduslik Kolmapäev – Øyvind Rangøy luulekava
    • Pille-Riin Karro ehk ELLIPi esikalbumi «Four Words» esitluspidu
    • Susanna Aleksandra ja Joel Remmeli kontsert džässiklubist Philly Joe's

    NELJAPÄEV, 14. mai

    • Tallinna Kunstihoone virtuaalne ringkäik näitusel «Lõputa lugu»
    • Uno Trummi loeng «Nekrutite andmine Virumaalt 19. sajandi I poolel»
    • Veebikohtumine Rakvere Teatri näitleja Tiina Mälbergiga
    • Lembe Lokki ja Philippe Blardi kontsert «Laulud öö- ja valguspiirilt»
    • Uudo Sepa akustiline kontsert
    • Paul Neitsovi kodukontsert

    REEDE, 15. mai

    • ERSO kontsert «Vioolakunstnikud»
    • Klubi 9/11 DJ-set'id (puldis: Ken Dark, Dr.Mauer ja Pruus)
    • Von Glehni Teatri etendus/kontsert, Jean Cosmose krimikomöödia «Õhtust, Leon!» (osades: Margus Prangel ja Eduard Salmistu), lisaks Andrus «Bonzo» Albrechti eksklusiivne kontsert teatri veebilehel (pilet 7 eurot).
    • Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi duo HUNT uue kasseti esitluskontsert
    • Paul Neitsovi ja Mait Tringi kodukontsert
    • Ansambli Köömes kontsert

    LAUPÄEV, 16. mai

    PÜHAPÄEV, 17. mai

    ESMASPÄEV, 18. mai

    • Filmimuuseumi uue näituse «Elu on kostüümimäng. Cosplay Eestis» avamine

    TEISIPÄEV, 19. mai

    • Kirjanduslik teisipäev – Hullunud Tartu kogumiku esitlus

    KOLMAPÄEV, 20. mai

    • Aastaülevaated eelmise aasta eesti kirjandusest
    • Kristjan Rudanovski ja Jaanis Killi kontsert džässiklubis Philly Joe's

    NELJAPÄEV, 21. mai

    REEDE, 22. mai

    • Indrek Taalmaa monokomöödia «Oranžid tropid kõrvas» Von Glehni Teatri kodulehel (pilet 7 eurot)
    • Tõnu Tubli kontsert džässiklubis Philly Joe's
    • Grete Paia kontsert
    • Klubi Heldeke show (tsirkuseartist Simon Llewellyn, karikaturist Guy Carter, muusik Julia Anstal ning Aleksandra Krementski ja Ara Yaralyan kvartetist Shabat Quartet).

    LAUPÄEV, 23. mai

    • Klubi HALL pidu House of Acid 1Y: Matti Turunen (Soome)
    • Kristiina Ehini luulekogu «Janu on kõikidel üks» esitlus (kaastegevad Silver Sepp ja Andre Maaker)
    • Ans.Anduri kontsert
    • Mariliis Jõgeva kontsert

    PÜHAPÄEV, 24. mai

    KOLMAPÄEV, 27. mai

    • Veronika Variku loeng «Kasvatuspõhimõtted 19. sajandil Eestimaa Rüütli- ja Toomkooli õpilaste näitel»
    • Rahvusooper Estonia kontsert «Jubilate – Eino Tamberg 90»
    • Pärnu Linnaorkestri kontsert «Laul ja hääl – Eino Tamberg 90»

    NELJAPÄEV, 28. mai

    • Tartu Folgiklubis esines helilooja Märt-Matis Lill
    • Interaktiivne veebikohtumine Baltoscandali juhi Priit Rauaga
    • Mick Pedaja kontsert (piletiga)
    • Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi kontsert Rahvusooper Estonia lavalt

    REEDE, 29. mai

    • ERSO kontsert «Eino Tamberg 90»
    • Svjata Vatra kontsert
    • YASMINi kontsert (piletiga)
    • Sofia Rubina ja Holger Marjamaa kontsert klubist Philly Joe's
    • Klubi Heldeke show (tsirkuseartist Simon Llewellyn, karikaturist Guy Carter, muusik Julia Anstal ning Aleksandra Krementski ja Ara Yaralyan kvartetist Shabat Quartet) Facebookis (tasuta).

    LAUPÄEV, 30. mai

    PÜHAPÄEV, 31. mai

    • Klubi HALL pidu Suvila Fantasia (puldis: Ivo Naries, Artur Lääts, Katja Adrikova ja Tarik Labrighili), vol 1, vol 2, vol 3, vol 4
    • Kelly Vaski kontsert
    • Frankie Animali kontsert (piletiga)

    ESMASPÄEV, 01. juuni

    TEISIPÄEV, 02. juuni

    ​KOLMAPÄEV, 3. juuni

    • Pärnu Linnaorkestri kontsert «Fantaasia»
    • Toomas Hiio loeng «Kaasaegse haridus(korraldus)e sünd 19. sajandi Euroopas koos eellooga»
    • Paul Neitsovi kodukontsert

    NELJAPÄEV, 4. juuni

    • Noorte Jazzfestivali Visioon kontserdid klubis Philly Joe's

    REEDE, 5. juuni

    • ERSO Live: Antoine Reicha oktett Es-duur, op. 96
    • Noorte Jazzfestivali Visioon kontserdid klubis Philly Joe's
    • Supergrupp Paris (Mart Sander, Triin Lellep, Silvia Ilves ja Tiit Kalluste) kontsert
    • Beats from the Vault pidu

    LAUPÄEV, 6. juuni

    PÜHAPÄEV, 7. juuni

    ESMASPÄEV, 8. juuni

    • Rahvusooper Estonia lühikontsert «Le grand tango». Esinevad Maria Nesterenko (vioola), Olga Kulikova (klaver), Adrian Bravo Lopez (viiul), Liisi Metsvahi (viiul).

    KOLMAPÄEV, 10. juuni

    • Pärnu Linnaorkestri kontsert «Kvintett»

    NELJAPÄEV, 11. juuni

    • Rahvusooper Estonia lühikontsert «Entr’act». Esinevad Pipilota Neostus (flööt), Eda Peäske (harf), Anto Õnnis (löökpillid), Kentaro Yano (löökpillid) ja Csaba Zoltan Marjan (löökpillid)

    REEDE, 12. juuni

    • Klubi 9/11 DJ-set'id (Labrighli, Tarmo Kull ja Sound Architect)
    • Ansambli Little Mess kontsert

    LAUPÄEV, 13. juuni

    • Ruutu10 Improfestival 2020: töötoad ja etendused
    • Rahvusooper Estonia lühikontsert «Käeke sa mulle anna». Esinevad Kadri Kõrvek (sopran), Heldur Harry Põlda (tenor), Raiko Raalik (bass) ja Riina Pikani (klaver)
    • Synne Valtri Bandi kontsert

    PÜHAPÄEV, 14. juuni

    TEISIPÄEV, 16. juuni

    • Kirjanduslik teisipäev – Kogumiku «Eesti novell 2020» esitlus

    KOLMAPÄEV, 17. juuni

    • Kirjanduslik kolmapäev: Kätlin Kaldmaa
    • Pärnu Linnaorkestri kontsert «1234»
    • Rahvusooper Estonia lühikontsert «Legend»: Lisa Kawasaki (flööt), Francesco Ciarmatori (oboe), Chris Sommer (trompet), Auli Lonks (klaver), Kerstin Tomson (vioola) ja Maarja Allik (viiul)

    REEDE, 19. juuni

    ESMASPÄEV, 22. juuni

    • Ugala teatri vestlusõhtuAndres Noormets ja Aarne Soro

    TEISIPÄEV, 23. juuni

    TEISIPÄEV, 30. juuni

    • Kirjanduslik teisipäev. Vahur Afanasjevi luulekogu «Hõbehundi laulud» esitlus
    Tagasi üles