Saada vihje

Niguliste muuseum alustas taskuhäälinguga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Neitsi Maarja kui taevane kuninganna. Detail. Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabel.
Lübecki meistri Hermen Rode töökoda. 1478–1481.
Neitsi Maarja kui taevane kuninganna. Detail. Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabel. Lübecki meistri Hermen Rode töökoda. 1478–1481. Foto: Stanislav Stepaško

Niguliste muuseum on alustanud taskuhäälinguga. Esimene loengusari oli ajendatud näitusest „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ ning on pühendatud Jumalaemale ja Neitsi Maarja kujutamisele. 

Taskuhäälingu saated keskenduvad keskaja kunsti- ja kultuuriloole ning Niguliste muuseumis eksponeeritud tippteostele sellest ajaperioodist.

Kõik loengud on leitavad SoundCloudi platvormilt. Niguliste muuseumi taskuhäälingu saateid viivad läbi kunstiteadlased ja Niguliste muuseumi kuraatorid Kerttu Palginõmm ja Merike Kurisoo. Loengud on heaks materjaliks e-õppe läbiviimiseks või niisama nautimiseks ja silmaringi laiendamiseks. Niguliste muuseumi sotsiaalmeedias jagatakse iga päev ühte loengut ja sellega seotud pildilist materjali. Taskuhäälinguga on plaanis jätkata vähemalt mai alguseni.

Niguliste muuseum tänab vanamuusikaansamblit Rondellus, kes on laenanud saadetele oma muusika plaatidelt: „Adoratur Rosa. Music from 12th and 13th Century Spain (Codex Calixtinus, Codex Las Huelgas, Cantigas de Santa Maria)“ ning „Michel Sittow ja tema kaasaegsed. Õukonnamuusikat 15.‒16. sajandini“.

Kuula taskuhäälingut siit.

Kommentaarid
Tagasi üles